Endoskopowa mieć co funkcja

Prawie każdy doświadczył jelitowe rozstrój żołądka, a czasami jeden lub dwa nie ma znaczenia, ale jeśli długotrwałe dolegliwości, konieczne jest, aby na czas leczenia. Lekarze często zalecają pacjentom endoskopowe lub kolonoskopię, ale pacjenci często jestem bardzo boi. W rzeczywistości, z uwagi na szybki rozwój technik endoskopowych, endoskopia i czas badania kolonoskopii był znacznie krótszy, większość pacjentów nie czują się zbyt wiele bólu. Gastroskopia i kolonoskopia stała się diagnostyka i leczenie chorób układu pokarmowego niezbędnych metod i środków.

Egzaminacyjne

Do ciała z “oczami”

Scenariusz pierwszy: pacjent pan kolonoskopia Gao 8 lat temu i okazało się, że nie ma rozmiar mniejszy niż 1 cm esicy polipów. Jak zajęty, pan Gao nie podejmie regularnego leczenia osiem lat nie mają dalszego przeglądu. Ostatnio, pan Gao, ponieważ krew w stolcu, po raz kolejny zrobił kolonoskopię i okazało się, że przy stała małe polipy raka jelita grubego niż 5 cm średnicy, a prawie zablokowane całe jelito.

Współczesne społeczeństwo, życie ludzkie, zatrudnienie, ciśnienie pracy, presja na przewodzie pokarmowym będzie miał negatywne skutki, wiele osób ma bóle brzucha, wzdęcia, kwaśne odbijanie, zgaga, bóle brzucha, wzdęcia, biegunki lub zaparcia , kał i inne objawy . Objawy te są spowodowane przez najczęstszą przyczyną zapalenia błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka, rak żołądka, rak przełyku, i węzeł zapalenie jelita grubego , polipy okrężnicy, rak jelita grubego i tak dalej. W której stan zapalny lub polipy są łagodne zmiany, efekt leczenia jest bardzo dobra, i raka żołądka, przełyku i jelita grubego to złośliwy, tylko efekt wczesnego diagnozowania i wczesnego leczenia zrobić. Ale do wczesnego diagnozowania tych chorób, najbardziej dokładne i najbardziej proste podejście jest zrobić endoskopię i kolonoskopię. Te lustra tylko wtedy, jeśli dostanie się do organizmu z “oczami”, może być bardzo wizualnie obserwować zmiany. W przypadku raka jelita grubego, raka jelita grubego jest obecnie uważany za dużo uwagi na polipów okrężnicy. Tak długo, jak wczesnym wykrywaniu polipów jelita grubego za pomocą kolonoskopii, polipy jelita grubego, określając charakter, lub bez wczesnego raka po koagulacji resekcja powinna być na czasie. To można osiągnąć efekt wcześniejszego leczenia, bez konieczności stosowania chirurgii otwartej. Pan Gao wspomniano powyżej osiem lat temu na linii jeśli polypectomy kolonoskopia, całkowicie uniknąć występowania raka jelita grubego, w chwili obecnej, Pan Gao została przeprowadzona mimo chirurgii jamy brzusznej, ale to będzie bardzo rokowanie przeżycia duży wpływ.

Nie tak bolesne

Scenariusz drugi: Pani Wang niedawno zawsze czuję ból brzucha, utrata apetytu nie jest dobra, do szpitala, lekarz zasugerował, aby zrobić endoskopię. Ale Pani Wang jest bardzo przestraszony, bo usłyszała znajomy powiedzieć karnej tak źle, jak robią endoskopię.

Obecnie wiele krajów zachodnich byłoby endoskopii, kolonoskopii jako badania rutynowego zdrowe, ambulatoryjnych lub szpitalnych. Jednak w domu, wiele osób wspomniało endoskopia, kolonoskopia znajdzie to jest bardzo bolesne badanie, a nie przyjmować. W rzeczywistości, w chwili obecnej z bezbolesnego gastroskopii i kolonoskopii pojedynczych postępem technologii pracy, czas pracy był krótszy, endoskopii i badania kolonoskopii, większość pacjentów nie czują się zbyt wiele bólu. Zamiast tego, okazało się, że wiele uczucie dyskomfortu w klinice dla chorych, ponieważ gastroskopia strach, i już dawno przyjść do kontroli, kontrola jest często na raka w późno przegapić najlepszy czas na leczenie.

Wczesne rozpoznanie raka żołądka przez gastroskopii

Scenariusz trzeci: Lee 45 lat, wiele lat temu zdiagnozowano wrzody żołądka. Z biegiem lat, dyskomfort będzie on sam być niektóre leki, objawy mogą być złagodzone, więc miał prawie żadnego dalszego przeglądu. Ale ostatnio odkrył, badania lekarskie, był już zaawansowany rak żołądka i przerzuty wątroby doszło.

W Chinach, częstość występowania raka żołądka zajmuje pierwsze miejsce w raka przewodu pokarmowego, raka śmiertelności ogólnej stanowiły trzecią. “Złe nawyki + ciśnienie robocze + czynniki genetyczne,” ryzyko raka żołądka została wyraźnie zawarta w bodziec, oprócz zakażonych H. pylori, palenie, spożycie alkoholu, preferencje solone wędzone żywności, wywiad rodzinny raka żołądka, anemii złośliwej. Niektóre choroby przewlekłe, takie jak łagodne polipy żołądka żołądka, wrzód żołądka, przewlekłym zapaleniem żołądka zanikowe mogą również rozwijać się w raka.

Badania wykazały, że stres psychiczny, ciśnienie pracy, nieregularna dieta, itp. tak, że nasi młodzi pacjenci z żołądka wzrostu raka. Peking University Hospital w ostatnich latach otrzymała coraz więcej młodych pacjentów z rakiem żołądka, najmłodsi pacjenci, którzy dwudziestych. Ignorując kontroli, leczenia, kiedy większość pacjentów są już zaawansowane. Odkrycie początku żołądka stopy raka nie przekracza 10%, Japonia jest krajem o wysokiej częstości występowania raka żołądka, ale z powodu dużej ilości kontroli Japonii endoskopii, rutynowych inspekcji rocznie ponad 40 lat endoskopii, wcześnie żołądka wykrywalność raka z 50% do 70%. Po leczeniu wczesnego raka żołądka przeżyć 5-letnich o 95%, a 5-letnie przeżycie w zaawansowanym raku żołądka było tylko 45%. Można sobie wyobrazić, że wczesne wykrycie raka żołądka w Japonii na początku efekt leczenia jest znacznie lepsza niż mojego kraju.

Endoskopia jest najlepszą metodą badań przesiewowych wczesnego raka żołądka, a wraz z rozwojem technik endoskopowych, mogą być stosowane w celu określenia głębokości uszkodzeń ultrasonografii endoskopowej dla wczesnego raka żołądka ogranicza się do śluzówki i zmiany przedrakowe, może jednocześnie resekcja downstream błon śluzowych endoskopowe surgery (EMR) lub podśluzówkowym rozwarstwienie (ESD), minimalnie inwazyjne leczenie. Dzięki temu pacjenci z bólem chirurgii i leczenia chirurgicznego same.

Traktowanie wyrobów

Endoskopowa hemostazy mogą

Scenariusz czwarty: Pan Zhu 34-latek, nagłe uczucie dyskomfortu w żołądku po posiłku, złośliwe, wymioty i wypluć łyków krwi. Karetki uderzyła do szpitala, lekarze diagnozujący jak krwawienia żołądka wrzód, a dla jego czasu z endoskopowej hemostazy.

Wraz z rozwojem technologii i wyposażenia, i endoskopii kolonoskopię w uzupełnieniu do przełyku, żołądka, dwunastnicy lub okrężnicy i inne części zaznaczone na zewnątrz, ale również w leczeniu, na przykład, hemostazy endoskopowej polipektomii, usunięcie ciała obcego, wąskiej poszerzenie, stentu i tak dalej.

Krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego odnosi się do przełyku, żołądka, dwunastnicy Trierz więzadła powyżej krwawienia, klinicznie często wymioty, stolce czarne lub krwawe, dużej ilości krwawienia mogą prowadzić do wstrząsu krwotocznego, a nawet śmierci, śmiertelność do ośmiu % ~ 13,7%. Przyczyną krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego są częstsze są wrzodowa, żylaki przełyku, ostre uszkodzenia błony śluzowej żołądka, raka żołądkowo-przełykowy, zespół Mallory’ego Weissa i pęcherzyka żółciowego, choroby trzustki , itp., które powodują owrzodzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego krwawienie z przewodu pokarmowego top lista. Po wystąpieniu górnej krwawienia z przewodu pokarmowego, tak długo, jak na okoliczności, endoskopia powinny być wykonywane w czasie, zarówno do prawidłowego położenia i diagnozy, ale także dla endoskopowej hemostazy. Endoskopowa hemostazy obejmują iniekcji krzepnięcia, klej tkankowy, koagulacja, ligacji klip metalu i tak dalej.

Endoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego umiejętnie biorąc zagranicznych

Scenariusz Five: 5-letnia oczywiście grają beztrosko połknięcia baterii samochód zabawka przycisk. Babcia powiedziała, że nie ma znaczenia, że bateria w końcu zwolniony z jedzeniem, ale także kupić wiele porów do jedzenia oczywiście. Ale oczywiście mama jest bardzo zmartwiony, tylko w przypadku, lub z pewnością udał się do szpitala. Lekarze szpitalni wykorzystać endoskopię szybko wyjąć baterię z żołądka do podjęcia się wyraźnie. Lekarze twierdzili, że na szczęście mieliśmy czasu do czasu, w przeciwnym razie bateria może spowodować uszkodzenie przewodu pokarmowego oczywiście, a nawet zatrucia mogą wystąpić.

Górnej części przewodu pokarmowego ciało obce jest obiekt, który nie może być trawiony pozostaje w przełyku, żołądku, nie może być wydzielany przez odźwiernik stanu patologicznego. Wiele osób uważa, że wysokie tempo przewodu ciała obcego naturalnie wykluczyć, zwłaszcza u osób dorosłych, jak również wiele środków ludowej. Jednak w ostatnich latach, wielu badaczy uważa, że większość ciała obcego usunięty przez endoskopii bezpieczeństwa, to opowiada, który połknął celowo połknięte ciała obce w określeniu sprawy bez perforacji powinny być do awaryjnego endoskopii i aktywnie starać .

Według zagranicznych źródeł obcego pochodzenia mogą w drodze wyjątku (na przykład moneta, spinacz baterii przycisk, ryby, kurczak, itp.), endogennych ciał obcych (takich jak glisty grupy, żołądek persimmon kamienia itp.), jatrogenne ciał obcych (takich jak chirurgia pozostałego szwem linia, krwawienie clip srebrny) i tak dalej. Zagraniczni kształty nadwozia, z paskiem bambusowe pałeczki, haki, monety, pierścienie, okrągłych przycisków, protezy nieregularnym, zabawki, mają ostre noże, szkło itp. Dla większej i ostre ciała obcego, nieregularnych sztywnych ciał obcych i toksyczne ciała obcego, cząstki te na ogół trudne do samorozładowania i Kurume łatwo spowodować przewodu Urazy i zatrucia i innych poważnych konsekwencji. Baterie przycisk alarmowy powinien być usunięty, ponieważ czas jest zbyt długi może spowodować pęknięcie obudowy baterii, pozostawiając dużo roztworu alkalicznego przeciekał, powodując uszkodzenie, a nawet perforacji przewodu pokarmowego.

Obecnie 95% z górnego odcinka przewodu pokarmowego ciała obcego może być skutecznie usunięta endoskopowo, większość pacjentów złagodzić ból chirurgicznego ciała obcego. A w praktycznej pracy z dorosłych dzieci endoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego do podjęcia ciał obcych jest bezpieczne i skuteczne.

Endoskopowe leczenie zwężenia górnego odcinka przewodu pokarmowego

Scenariusz Six: Pani King 55, cierpi z powodu choroby refluksowej przełyku i powstania wtórnego zwężenia przełyku. Ostatnio, pani Król zawsze czułem trudności z przełykaniem, jedzeniem, staje się bardzo bolesna sprawa. Klinika Gastroenterologii, lekarz dał jej endoskopowej dylatacji przełyku, efekt jest zadowalający.

Zwężenie przełyku często objawia się jako trudności w połykaniu lub ból podczas przełykania, poważnie wpływa na pacjenta jakość życia i może prowadzić do niedożywienia i innych powikłań. Mogą być umieszczone za pomocą endoskopowej balonu lub rozszerzający naczynia metalowej przełyku lub wpustu wąskim ekspansji, ale również pomaga w endoskopii w wąskiej części w ramie, w celu utrzymania wąską część drożności długoterminowej.

Najczęstszą przyczyną zwężenia przełyku, wtórnego do łagodnego wrzodziejące zwężenia refluksowej. Większość wrzodziejące zwężenia i wiele radioaktywnego zwężenia endoskopowe rozszerzenie ważne, wskaźnik powodzenia prawie 90%, a zwykle można prowadzić w klinice.

Najczęściej stosowane urządzenia dylatacyjne, są dwa, jeden jest przewod przewodnik może być w kształcie szprych ekspansja i rozwój osiowego, inny jest rodzaj poduszki powietrznej, może tylko mówił, jak ekspansja. Przewód doprowadzający Dilator przez przełyk łatwo ciasnym zwężeniem lub rozszerzające naczynia innego nie można go używać; dilator balon może być stosowany w endoskopu może być używany na krótkie zwężenie, zwężenie zespolenia i wpustu pacjentów achalazja.

Zwężenie przełyku złośliwy wtórny często wymagają leczenia endoskopowego. Nieoperacyjnych lub przetoki tchawicy przełyku pacjenci mogą wymagać ekspansja leczenia paliatywnego jest czasami konieczne przełyku stentu. Najpierw ekspansji stentu przełykowego po ocenie lokalizacji guza endoskopii i długości. W endoskopu, metalu stent placement, aby zapewnić jego dalszy guza lub przetoki przekraczającą 3 ~ 5 cm.

Korzystne Żywienie dojelitowe przezskórnej endoskopowej gastrostomii

Scenariusz Seven: matka panny Qin powodu nowotworów jamy ustnej i gardła, wymagających żywienia dojelitowego, lekarze zalecają przezskórnej endoskopowej gastrostomii ułatwić leczenie. Panna Qin zmartwiony matka, i nie chcą już operacji. Ale lekarz powiedział jej, że to jest rzeczywiście bezpieczne, skuteczne, minimalnie inwazyjne leczenie chirurgiczne.

Wiele funkcja przewodu pokarmowego jest normalne, ale nie może jeść ustami potrzebujących żywienia dojelitowego u chorych, najczęściej stosowaną metodą jest umieszczenie żołądkową lub nosa czczego rurkę do karmienia, chociaż ustawa skuteczne, ale również w zastosowaniach klinicznych przyniosły wiele trudności i współbieżności choroba. Obecnie przezskórnej endoskopowej gastrostomii (PEG), może ustalić długoterminowe żywienie dojelitowe kanał zapewnia bezpieczną, skuteczną, nie chirurgiczne sposób. PEG oznacza endoskopii przezskórnej gastrostomii tube placement, przewodu pokarmowego, aby osiągnąć wartości odżywcze i inne lecznicze. Od powikłań PEG i śmiertelność w porównaniu z konwencjonalnym gastrostomii chirurgii znacznie ograniczona, obecnie dostępną alternatywą dla chirurgicznego gastrostomii. Powszechnie używane w krajach rozwiniętych, a krajowym zastosowanie bardzo ograniczone.

Wszyscy oczekują ponad dwa tygodnie lub na dwa tygodnie lub więcej pacjentów nie powinno być spożyte składniki odżywcze wsparcie żywieniowe. Jeśli pacjenci mają normalny funkcji przewodu pokarmowego i odżywcze wsparcie ma nie dłużej niż 30 dni, możesz umieścić sondę nosowo-żołądkową lub nosa jelita dla wsparcia żywieniowego. Jeśli przewidujesz, żywienia dojelitowego dłuższy niż 30 dni, należy rozważyć wdrożenie gastrostomii. Pacjenci ci mogą być poważne zaburzenia neurologiczne lub rozwojowej dysfagia, uraz lub nowotworowych gardła niedrożność, lub tych, którzy potrzebują rozszerzyć intubacji dotchawiczej u chorych z ciężką. Wskazania PEG obecnie rozszerzenie zakresu tłumu była wykorzystywana w leczeniu uzupełniającym chorych na raka przełyku, głowy i szyi u chorych na raka. Ciężkie urazy Szczękowo pacjenci także korzystać z PEG.

Jednak, PEG do pełnej niedrożności przełyku, zaburzenia krzepnięcia, zapalenie otrzewnej, dializy otrzewnowej, żylaków żołądka, nie może znieść żadnego z pacjentów wykonano badanie endoskopowe nie obowiązuje.

Rzekoma trzustki może endoskopowe USG (EUS) prowadzone przebicie i leczenie odwodnienia cewnik

Rzekoma trzustki jest wyciek krwi i soku trzustkowego do tworzenia tkanki trzustkowej owinięte torbieli, bo nie ma ścian komórki nabłonkowe, nazwany torbieli. Około 75% przypadków ostrego zapalenia trzustki i torbieli spowodowała około 20% przypadków występuje w urazach trzustki, 5% przypadków spowodowanych przez trzustkę. Ostre zapalenie trzustki występuje po powstawania torbieli głównie w 3 do 4 tygodni po rozpoczęciu. Niewielu rzekoma bezobjawowe, tylko w B-USG. W większości przypadków objawy kliniczne przez Departament torbieli z powodu kompresji sąsiednich narządów i tkanek. Około 80% do 90% występowania bólu brzucha. Większość ból w nadbrzuszu, bólu w zakresie i lokalizacji torbieli, często do tyłu promieniowania.

Rzekoma trzustki Część może zanikać, ale jeśli torbiel nie jest samoistnie lub objawy uciskowe spowodowane trwałe wzrosty lub wtórnego zakażenia lub krwawienie, kiedy potrzebne jest leczenie. Tradycyjne leczenie jest głównie chirurgiczne drenaż, jego skuteczność, ale więcej komplikacji. W ostatnich latach, w endoskopii i ultrasonografii endoskopowej (EUS) technologii, minimalnie inwazyjnego leczenia torbieli rzekomych trzustki możliwe. Endoskopowe i chirurgiczne leczenie torbieli chirurgii trzustki drenaż ciągu Pierwszy rząd podobnym badaniu EUS może pomóc zdiagnozować pseudotorbiel trzustki lub inny trzustki cystic choroby, a może dokładnie określić relacje między torbieli i przewodu pokarmowego, a jeśli ściana torbieli i żołądka Najmniejsza odległość między ściany jelita <1 cm, które mogą EUS guided przebicie żołądka lub dwunastnicy torbiel ściany, przewód prowadzący wzdłuż dróg igłę do torbieli, przewód prowadzący może być umieszczony wzdłuż rury nośnej, płyn torbieli przepływa przez stent może być osiągnięte w przewodzie celów odwadniania dróg.

EUS-guided przebicie drenaż torbieli przewodu pokarmowego bezpieczne i niezawodne, znacznie zmniejszona wspólnych powikłań endoskopowego leczenia takich chorób. Jego główne zalety to: (1), aby dokładnie określić ścianę torbieli i żołądka, dwunastnicy ściany i odległość między istnieniem większych statków w celu wyboru optymalnego miejsca nakłucia, (2) jasno pokazuje, że cały punkcji i cewnikowania Proces, w celu uniknięcia igłą do nakłuwania przez ścianę, (3) można zaobserwować w procesie torbiele kurczyć się i znikają, które określają działanie terapeutyczne.

Przypomnij artykuły

Kiedy muszę zrobić badanie endoskopowe lub kolonoskopię

Wskazania do gastroskopii są następujące: 1, gdzie znajduje się górne objawy żołądkowo-jelitowe, lub X-ray badania posiłek baru nie udało się znaleźć zmiany chorobowe podejrzenie przełyku, żołądka i choroby dwunastnicy (zapalenie, wrzody, guzy, itp.) nie można rozpoznać klinicznie; 2 , niewyjaśnione krwawienia z przewodu pokarmowego, endoskopia potwierdzone awaryjnego, 3, została zdiagnozowana z nawracającymi zmianami górnych owrzodzenia przewodu pokarmowego, takich jak zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka i innych uszkodzeń przedrakowych, które mają być następnie endoskopii, 4, konieczność leczenia endoskopowego, jak lustro hemostazy, polipów, rozszerzenie zwężenia, ustanowienie kanału dojelitowego żywienia, stentowania, itp., 5, górnego odcinka przewodu zagranicznych usunięcie ciała; 6, chirurgii górnego odcinka przewodu pokarmowego (np. żołądka cięcia) mają niewyjaśnione objawy, 7, wpustu achalasia i inne łagodne lub złośliwe zwężenie.

Przez ponad 30 lat, nie ma krwi w stolcu, nieregularne ruchy jelit i inne objawy dolnego odcinka przewodu pokarmowego, nie ma w rodzinie na raka jelita grubego, cierpiał na raka jelita grubego, polipy lub schistosomiasis, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i innych chorób, powinny być regularnie kolonoskopia.

Co zrobić, aby przygotować się przed badaniem

Pacjenci powinni być na czczo endoskopii 6 godzin przed, paląc trzy dni na zmniejszenie wydzielania soku żołądkowego i gardła stymulacji;

Zatrzymanie żołądka należy pościć trzy dni infuzyjną, przedoperacyjnej płukanie żołądka;

Sprawdź przed zastosowaniem 1% do 2% lidokainy rozpylania roztworu znieczulającego w gardle, a także powolnej iniekcji dożylnej midazolamu, jeśli to konieczne, przez anestezjologa znieczulenia dożylnego;

Przed przystąpieniem do przygotowania jelita grubego kolonoskopia powinna być zlecana w celu ułatwienia kontroli przeprowadzonej sprawnie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s