Gastroskopia spis koniecznością w naszym mieście

Nasz kraj jest rak kraje wysokiej zachorowalności, umiera każdego roku z nowotworem przez księgowego dla wszystkich nowotworów śmierć 1/5. Rak żołądka czas przeżycia był oceniać rak diagnozy ważnym wskaźnikiem poziomu, czas trwania i przetrwania raka żołądka inscenizacji jest ściśle związane z wczesnym rakiem żołądka 5-letnie przeżycie wynosiło 95%, z zaawansowanym rakiem żołądka wynosił 40%. Już Chin raka wykrywalność jest bardzo niska, zazwyczaj od 5% do 10%, 50-60% w Japonii, Korei Południowej osiągnęła 40%. Jak poprawić kraju rak Stawka jest poprawa wczesnego wykrywania raka diagnozowania i leczenia klucza.

Japonia wcześnie rak żołądka wykrywalność jest bardzo wysoka, efekt leczenia jest bardzo dobry powód: Każdego roku, Japonia ukończone około 15 milionów przypadków endoskopii. W Japonii jest jedna osoba na osiem roku, zaakceptowanych drugi endoskopii. W Japonii, endoskopowy sprzęt zostały popularne, 83% z endoskopowego konfiguracji urządzenia liczby łóżek jest mniej niż 20 klinik. W Japonii 40 lat otrzyma co najmniej drugi raka kontroli, a następnie również poddawane regularnej endoskopię. Rząd Japonii od dawna gastroskopem zaliczania projektów do odpowiedniej ochrony ustawodawstwie wśród jego społecznej jako bezpłatna usługa dla publiczności.

Z rakiem żołądka początku tempo diagnoza jest znacznie niższy niż w Japonii. W przypadku raka żołądka , wczesne rozpoznanie jest kluczem do leczenia wczesnego raka żołądka przeżycia o 90%.

1970-1990, większość naszego szpitala wcześnie rak żołądka kurs chirurgii <5%, 1990 r. i 2000 r., krajowa część z trzech szpitali żołądka chirurgii, wczesnym rakiem żołądka stanowiły 5% do 10%; 2000 po pierwszej części szpitala Rak stopa diagnoza 15%, podczas gdy w Japonii 1975 wskaźnik osiągnął 20,9 diagnostyczne% w 1990 r. aż do 43,4%, a 2005 jest tak wysokie, jak 70%. A my Qingdao z Japonii przez morze, ma podobne warunki życia morskiego i dieta bogata w sól, jedzenie owoców morza, tak aby mieszkańcy w mieście Qingdao w Japonii ma podobny raka występowania. I nie daleko od Qingdao Linqu raka zachorowalności mężczyzn 70/100, 000, kobiet 25/10 osób. Choć wciąż brak Qingdao raka badań epidemiologicznych, ale w badaniu klinicznym raka żołądka jest stosunkowo częstym nowotworem .

My i Japonia rak żołądka wczesne wykrycie luki w zamian końcowego do swoich korzeni gdzie? Odpowiedź jest kiepski w spisie.

Endoskopia jest najlepszą metodą badań przesiewowych w Japonii i Korei Południowej przeprowadzenie bardzo dobrze. Japonia pokarmowego endoskopia urządzenia, sprawdzić ilość inwestycyjnych i ekonomicznych aspektów ma absolutną przewagę w tych obszarach, Chiny wciąż daleko w tyle.

Powinniśmy zrobić, aby poprawić swoje wczesne żołądka raka wykrywalność?

Jak poprawić wczesne Chin raka żołądka wykrywalność?

Myślę, że główne wysiłki w następujących aspektach: ① w ambulatoryjnej kontroli klinicznej powinny być przeprowadzane (oportunistyczne kontrole), które powinny być wykonane z przewodu pokarmowego objawy endoskopii; ② powinna w miarę możliwości w procesie leczenia więcej czasu, aby informować pacjentów o chorobach zagrożenia i zwiększenia świadomości społecznej na temat raka świadomości, promowanie ludzi w wieku powyżej 55, co 1 do 2 lat, aby przyjąć drugi endoskopii; ③ gastroskopia uważać, aby być stosowane autofluorescencję technologię obrazowania, takich jak wąskim paśmie obrazowania i różnorodność Chromoendoskopia nowych technologii w celu określenia początku rak.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s