Markery nowotworowe raka żołądka

Rak żołądka zapadalność i śmiertelność w naszym kraju jest nadal wysoki, w porównaniu do innych nowotworów , których dotyczy postępowanie, jeszcze nie znalazłem konkretnych nowotworów markery mogą być stosowane niezależnie od raka żołądka diagnozy lub raka rokowania, ale mają różne nowotworowe markery są w połączeniu z badaniem klinicznym i innych informacji, które mogą poprawić raka wczesnej diagnozy i dokładność rokowanie.

() Antygen rakowo-płodowy (CEA): CEA jest układ trawienny nowotworowe markery w pierwotnej raka żołądka w, CEA-dodatnie tempo około 25%. Jednak, gdy nowotwór przerzutów, zwłaszcza po wystąpieniu przerzutów, poziomy CEA zostały znacznie zwiększone, i jest ściśle związane z przeniesieniem. Uzupełnienie monitoringu na CEA, ma na celu określenie skuteczności i czy jeden ważny wskaźnik nawrotów.

(B) glikozylowane antygenu 19-9 (CA19-9): pokarmowego guzy CA19-9 została znacznie zwiększona, gdy, łagodnych chorób układu pokarmowego są również podwyższone CA19-9, ale niewielkiej amplitudzie. CA19-9 w raku żołądka , dodatni wskaźnik około 35%, w raku żołądka wykryto oddzielnie w klinicznego znaczenia CA19-9 jest ograniczona, ale jeśli wspólne badanie CEA, pomoże raka diagnozę i przetrwanie wyroku.

(Trzy) glikozylowane antygenu 724 (CA724): CA724 w różnych przewodu raka jajnika i raka wzrosła w raku żołądka jest bardzo powszechne na podwyższeniu, jest obecnie uważana za raka znacznik wyboru. W raku żołądka , często do wspólnego wykrywania CA724, CEA, może znacznie poprawić raka czułość diagnostyczną. CA724 sam nie może służyć jako raka wskaźników nawrotów.

(Cztery), alfa-fetoproteiny (AFP): część typu tkanki żołądka podwyższone AFP może również występować, ale jest pokarmowego swoistość AFP, napełnić go o swoistości reakcji kondensacji AFP-C1, a więc zwiększone. AFP podwyższone żołądka skłonnością do przerzutów w wątrobie i rokowania słabe, i jest bardziej powszechne w raka żołądka progresji. W rzadkich zaawansowanego raka żołądka , wpis lub podwyższone AFP AFP po chemioterapii nadal nadal rośnie, okazało żołądka skłonność do przerzutów do wątroby i nie jest wrażliwy na chemioterapię. W związku z tym, rak żołądka wykrywania w APF przyczynić się do rokowania i określenia skuteczności chemioterapii.

(Pięć) glikozylowane antygenu 125 (CA125): CA125 jest korzystnym markerem raka jajnika, ale żołądkowo guzów , które mają wyższą czułość. Rak żołądka z odległymi przerzutami, zwłaszcza raka otrzewnej przerzuty występuje, często towarzyszy podwyższone CA125, w związku z tym, CA125 Połączone laparoskopowego badania jest określenie żołądka dobrym wskaźnikiem otrzewnowej przerzutów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s