Powszechnie stosowane, aby pomóc Ci zrozumieć jedno laboratorium (sześć) – żołądkową

Rak żołądka jest nowotworem złośliwym pochodzi od komórek nabłonkowych żołądka, wysokiej zachorowalności w naszym kraju, jest najczęstszym nowotworem złośliwym, częściej u mężczyzn powyżej 40 roku życia. Rak żołądka i środowisko, czynniki genetyczne, immunologiczne, szczególnie z nadmiernego spożycia soli, produktów wędzonych, smażonych i spleśniałe jedzenie powiązane. Niektóre mają silniejszą tendencję do chorób nowotworowych, takich jak zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, złośliwą anemię , polipy żołądka, żołądka ostatki lub wrzodów żołądka, mogą przekształcić się w raka. Rak żołądka objawy nie są oczywiste lub brak objawów charakterystycznych, zapalenie żołądka łatwy i przewlekłych wrzodów żołądka, niestrawność i zmieszana, a gdy objawy już za późno. Obecnie, wczesnego raka żołądka 5-letnie przeżycie 90% lub więcej, i w zaawansowanym raku żołądka, a następnie stracił możliwość działania, a nawet podatne na powikłania. W związku z tym, wczesne rozpoznanie, na początku operacji na raka żołądka jest najbardziej skuteczny sposób leczenia raka żołądka.

Obecnie, testy biochemiczne z udziałem raka to:

1. Badania kału na krew utajoną: badanie kału na krew utajoną jest definiowane jako krwawienie z przewodu pokarmowego ilości małych, gołym okiem nie widać krew w stolcu, a za pomocą metod laboratoryjnych wykryć, czy jest krew w stolcu jako laboratorium.

Normalny zakres: negatywny.

Znaczenie kliniczne: Badanie kału na krew utajoną w krwawienie z przewodu pokarmowego diagnozy ma istotną wartość, jest często używany jako wczesnej diagnostyki przewodu wskaźnika przesiewowego raka. -24 Fizjologicznym pokarmowego utrata krwi wynosi około 0,6 ml, z wysokim chemicznym czułości testu krwi utajonej (wykryć krwawienia z przewodu pokarmowego więcej niż 1 ml) na ogół trudne do wykrycia. W raku żołądka, często trwałe Test na krew utajoną w kale była dodatnia, i krwawienie z przewodu pokarmowego owrzodzenia przerywany pozytywne, w związku z tym, mogą być stosowane jako łagodnych i złośliwych chorób żołądka jako diagnostyki różnicowej. Ale warto zauważyć, że pozytywne także w gruźlicy jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego , polipy jelita grubego, choroby tęgoryjec, nerkowy krwotoku. Ponadto, spożycie witaminy C i krwawienie z przewodu pokarmowego spowodowanych przez spożycie leków, takich jak kwas acetylosalicylowy, kortykosteroidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, może również powodować utajoną chemiczne testy krwi było fałszywie dodatnich. Wymagania ogólne dla zdrowych ludzi ponad 40 lat badania na krew utajoną raz w roku, jako kontroli zdrowia.

2. Badań markerów nowotworowych w surowicy:

W diagnostyce raka żołądka, powszechnie stosowane są:

() Antygen rakowo-płodowy (CEA) CEA został znaleziony w raku jelita grubego i normalnych komórek śródbłonka przewodu pokarmowego płodu. Podwyższone stężenie CEA, powszechne w nowotworów przewodu pokarmowego, widoczna również w innych schorzeniach układu, dodawanie, palenia CEA w surowicy wpływa również. W związku z tym, ich indywidualnych właściwości i dokładność diagnozy nie jest wysoki, często z innych markerów nowotworowych w połączeniu.

Normalne wartości referencyjne: serum CEA <5ng/ml.

Znaczenie kliniczne: ① podwyższone stężenie CEA u pacjentów z rakiem żołądka, dodatni wynosi około 35%, ze względu na swoją specyfikę nie jest wysoki, często razem z CA19-9 Jiu wyznaczająca łagodnych i złośliwych chorób żołądka. ② monitorowania choroby. W normalnych okolicznościach, stan zwiększa stężenie CEA zmniejszenie progresji choroby wzrosła. ③ przedoperacyjne stężenie CEA mierzono, przewidywalne rokowanie chorych na raka żołądka. Chorych na raka żołądka przed zabiegiem stężenia CEA wyższych niż 5ng/ml, w porównaniu z pacjentami z mniej niż 5n/gml ich niskie szanse przetrwania niż te ostatnie. ④ W przedoperacyjnej poziomach CEA u chorych z wysokim poziomem CEA pooperacyjnych można monitorować jako wczesnej odpowiedzi na chemioterapię przewidywania nawrotu nowotworu i użytecznym wskaźnikiem.

(2) antygen raka CA19-9 (CA19-9), CA19-9 jest rak trzustki, rak pęcherzyka żółciowego, rak jelita grubego i żołądka związany z nowotworem, znacznik, zwany jelita antygen związany z nowotworem.

Normalne wartości referencyjne: CA19-9 w surowicy <37U/ml.

Znaczenie kliniczne: ① często używane w połączeniu z CEA zidentyfikować łagodnych i złośliwych chorób żołądka. U niektórych pacjentów z rakiem żołądka surowicy CA19-9 wzrośnie, pozytywną stopę około 55%. ② stosowane w celu określenia wpływu. Pooperacyjne surowicy CA19-9 zostały zredukowane do normalnego zakresu, co wskazuje, że operacja jest dobra, ale operacja paliatywne i tych z resztkowego raka, pooperacyjne zmierzone wartości również spadła, ale mniej niż normalnie. Nawrót CA19-9 w surowicy wartości ogólnie wzrósł ponownie. W związku z tym, stężenie CA19-9 w żołądkowym nadzoru chorób nowotworowych ma pozytywne znaczenie, może być stosowany jako raka żołądka i ponownego odniesienia.

3. Odczyn Biernackiego (OB) ESR wszystkim znany jako OB, odnosi się do OB w określonych warunkach. OB może wskazywać na pewien rozwój choroby i rokowanie. W ogóle, gdzie ciało zakażenia lub martwicy tkanek, lub choroby do biednych seksualnych, OB ogólnie przyspieszyć. Określenie ESR nie jest chorobą Wskaźniki diagnostyczne specyficzne.

Normalne wartości referencyjne: Westergren metoda (Westergren) mężczyźni :0-15 mm / godz kobieta :0-20 mm / godz.

Znaczenie kliniczne: około 2/3 pacjentów z rakiem żołądka erytrocytów OB przyspieszy zatem ESR może być stosowany jako drugi diagnozy żołądkowej parametrów biochemicznych.

Jednakże, dla żołądka przesiewowych i diagnostyki, badania laboratoryjne tylko pomocnicze środki kontroli, chociaż wiele markerów mają znaczenie kliniczne, ale musi on być połączony z innym szczególnym badania raka żołądka, takie jak mąka rentgenowskiej baru badania endoskopii, biopsji, i historia, znaki, itp., kompleksowe analizy, aby dojść do prawidłowej diagnozy. Nigdy nie w braku patologii u chorych z rozpoznaniem cytologicznym, widzieliśmy światło wskaźnika zmiany, że podejrzany cierpi na raka żołądka, co powoduje niepotrzebne obciążenie psychiczne.

Wysokie ryzyko raka żołądka:

1. Ludzie, którzy mają w rodzinie raka żołądka

2. Długotrwałe cierpienie z chorobą wrzodową żołądka, zapalenie błony śluzowej żołądka przewlekłe, polipy żołądka, żołądka, metaplazji jelitowej ludzi

Porady profilaktyki raka:

1. Jedz wędzone (ryby wędzone, boczek), solone, smażone pokarmy

2. Nie jeść spleśniałe jedzenie

3. Promuj niskiej zawartości soli, zbilansowanej diety

4. Nie palić, nie pić mniej

5. Pij mleko, jeść białko zwierzęce, świeże warzywa i owoce

6. Grup wysokiego ryzyka powinny przechodzi okresowe badania lekarskie

7. Regularne ćwiczenia

8. Utrzymanie dobrych nastrojów

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s