Profilaktyka raka żołądka do zrobienia

Rak żołądka jest zagrożeniem dla ludzkiego życia, jednym z najczęstszych nowotworów złośliwych, częstość występowania zwiększała się stopniowo wraz z wiekiem, osób starszych cierpiących na raka żołądka 1 razy wyższa niż osób młodych. Na raka zapobiegania i leczenia tak długo, jak obsługi “Już cztery”, może znacząco zmniejszyć raka występowania i poprawić szybkość utwardzania.

Wczesna profilaktyka

Rak żołądka z złe zachowania i nawyki życia są ściśle powiązane, tak długo, jak ludzie są utrzymywane w dobrej postawy zdrowia, dbałość o higienę, dieta rozsądnym, nie palić tytoniu, nie alkohol, ćwiczenia odpowiedniej naukowo zorganizować ich codzienne życie, możemy skuteczne w zapobieganiu raka występowania. Szczególnie w trzech posiłków dziennie powinien być wzniesiony przed rakiem muru, ponieważ dieta niehigieniczne w raka wystąpienia odgrywa kluczową czynnik. Takie jak solone, wędzone, smażone, pieczone pokarmy, zawierające 3,4 – benzopiren inne silne rakotwórcze; zdegenerowanych spleśniały pokarmów może produkować aflatoksyny, silne działanie rakotwórcze. Warzywa przeznaczone na zbyt długo, w roli bakterii będzie produkować azotyny, które mogą być przekształcone w nitrozoaminy bardzo rakotwórcze, powoduje raka winowajcę. Nie zachowań żywieniowych, takich jak nadmierne picie, jeść słone gorące jedzenie, jedzenie zbyt szybko, daty Hu połknąć koła, nieregularne posiłki, nadmierny głód i sytość itp., uszkadza błonę śluzową żołądka, zwiększenie wywołane rak żołądka ryzyko. Dlatego, z punktu widzenia profilaktyki, należy zmienić te złe nawyki żywieniowe, zwykle zwracać uwagę na festiwalu jedzenia, racjonalnie zrównoważoną dietę, jeść więcej produktów bogatych w witaminy, mikroelementy, białko, błonnik; potraw tłustych, tłuszczów zwierzęcych i słodyczy, ale również mniej jeść.

Wczesne wykrycie

Aby osiągnąć wczesne wykrycie raka , jednego z zdrowego spisu ludności, dwa ma polegać na ludzi do żołądka czujność i świadomość wczesnych objawów. Rak żołądka w pierwszych niespecyficznych objawów, i nie ma oznak oczywistych. Ale jeśli ból ból brzucha, utrata apetytu, utrata masy ciała, zmęczenie, itp., nie mogą być podejmowane pochopnie. Jeśli dwa tygodnie po konwencjonalnej terapii nie uległa poprawie, objawy nie znikają, należy terminowe szpital gastroskopii. Niektórzy ludzie zwykle bez żadnego dyskomfortu, ale nagłe pojawienie się czarny, smolisty, należy zwrócić się do lekarza, aby sprawdzić jak najszybciej, bez zwłoki. W przypadku raka żołądka w populacji wysokiego ryzyka, takich jak przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka , polipy żołądka i złośliwego niedokrwistość , wycięcie żołądka; ma raka żołądka historia rodziny i innych grup ryzyka, powinny być regularnie sprawdzane, wczesne wykrywanie.

Wczesna diagnoza

Gastroskopia jest wczesne rozpoznanie raka żołądka sposób najważniejsze. Obecnie gastroskopia zaawansowany sprzęt, doświadczenie i umiejętności w pracy medycznej endoskopowej, można znaleźć tak małe jak ziarenko ryżu choroba, wziąć trochę tkanki do badania histopatologicznego, większość może dokonać prawidłowej diagnozy.

Wczesne rozpoznanie i leczenie

Po zdiagnozowano raka , powinny być traktowane na początku. Kompleksowe środki lecznicze mogą być wykonane, na przykład w linii żołądka resekcji z chemioterapii przedoperacyjnej i pooperacyjnej, immunoterapia, terapia ziołowa, psychologiczną. Wczesny rak żołądka Nieleczony pięcioletniej przeżywalności 80% -90%.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s