Rak żołądka

Rak żołądka jest najczęstszym rak przewodu pokarmowego, chirurgii nadal jest najważniejszym środkiem leczenia. Badania pokazują, że wczesny rak żołądka po operacji 5-letniej przeżywalności 95% lub więcej, w przypadku przerzutów do węzłów chłonnych, operacja jest zagrożona. Wczesne wykrycie, wczesne leczenie jest do przedłużenia życia i poprawy rokowania klucza. Jednak, niestety, rak żołądka początku tempo diagnoza jest bardzo niskie, nawet w krajach rozwiniętych z amerykańskiej opieki zdrowotnej, 80% pacjentów w klinice, to był już zaawansowany rak żołądka . Dlatego prawidłowa identyfikacja raka żołądka objawów wczesnych, do czasu operacji i poprawy przeżycia, ale również ma bardzo ważne znaczenie.

1. Ból brzucha : raka pacjenci są związane z długoterminowym historii choroby wrzodowej żołądka, które mogą łatwo przyzwyczaić się do bólu, lekko. Jak powszechnie wiadomo, ból brzucha jest nowotwór z najczęstszych objawów początku. Potrzebujesz poprawnie rozróżnić są: ból żołądka po jedzeniu głównie bóle w nadbrzuszu, tępy ból lub uczucie pieczenia, z opróżnianiem objawów żywności może stopniowo słabnąć, kontrast, żołądka ból często nie mają oczywistą prawidłowość, i ból Zmienił się także przyrody, uporczywy ból brzucha i więcej chorób wskazówki najechał żołądka i ból w klatce piersiowej lub w klatce piersiowej jest proszony raka wpustu jest możliwe. W tym momencie powinien być ostrożny prekursor raka.

(2) utrata masy ciała: guz zużycie, eating trudności, żywienie, zespół złego wchłaniania i inne powody, 20% – 60% nowotworów żołądka u pacjentów mogą wystąpić wczesne objawy krótkoterminowego zmniejszenia masy i pokazał stopniowej stan odchudzania. Jeśli tak się stanie, tym większe jest prawdopodobieństwo zachorowania na raka.

3 pełności w nadbrzuszu, nudności, brak apetytu: Ponieważ żołądkowego wydzielania kwasu nie może być normalne tkanki, wykazują niską kwaśnym środowisku żołądka, a ponieważ nowotwór może naruszać mięśni, wpływa motorykę żołądka. Po jedzeniu, pacjenci często ból brzucha, trudności z opróżnieniem jedzenie. Jeśli nowotwór znajduje odźwiernika, objawy są bardziej widoczne, gdy opracowano do niedrożności odźwiernika, nie mogą być wymioty z żywności przez noc zjawiska. Klinicznie, około 30% pacjentów z nudności, wymioty, brak łaknienia, jak pierwszego objawu.

4 konwencjonalna terapia anty-wrzodowa: wrzód żołądka, choć uparty, ale w normalnych warunkach regularnego leczenia, objawy wydają się być złagodzone lub zniknął. 4-6 tygodni regularnego leczenia, jeśli nieskuteczne lub wyleczony po wielokrotnych ataków, potwierdzonego endoskopowo większych owrzodzeń (średnica> 2,5 cm) lub owrzodzeń wysokie, szczególnie w wieku powyżej 45 lat, do raka żołądka u pacjentów z wysokim wieku, nawet jeśli biopsja ujemne, powinny być regularnie sprawdzane, aby zabezpieczyć się przed możliwością wystąpienia raka.

5 przewlekła niedokrwistość lub kału na krew utajoną pozytywny ciąg dalszy: Od żołądka powierzchni Multi-martwicy, owrzodzeń, bezustanna aktywność małej ilości krwawień, co prowadzi do trwałego pozytywnego kału krwi utajonej; połączeniu zaburzeniami wchłaniania składników odżywczych, spożywają raka, wielu pacjentów z przewlekłą anemią istnieje , objawia się w powieki, usta blade, objawy zmęczenia fizycznie słabe i innych. Dlatego dla niewyjaśnionej niedokrwistości i pozytywne kału na krew utajoną sytuacji bieżącej, musimy być ostrożni, możliwość raka.

Niemniej jednak, na początku raka żołądka nadal ma niejasne objawy i niespecyficzne, a niekiedy trudne do odróżnienia od łagodnych wrzodów. Wczesny rak żołądka i bardziej zależne od endoskopii i patologii biopsji. Jednak endoskopia ma jakiś ból i trudne, jak rutynowego badania i posiłek baru zaawansowane rak żołądka sugestywny. W przypadku pacjentów powyżej objawów, należy sprawdzić do szpitala tak szybko, jak to możliwe, tak, aby nie opóźniać choroby. Dlatego poprawy świadomości zdrowotnej i higieny, dbałość o raka wczesnych symptomów, aby naprawdę osiągnąć wczesna diagnostyka, wczesne leczenie i poprawić wyniki.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s