Sprawdzanie żołądka, co można zrobić

Jak z rozwoju gospodarczego, poprawy standardów życia i zmian w stylu życia, jak również nasilenie zanieczyszczenia środowiska, częstość występowania raka jest również wzrasta. Wiele nowotworów złośliwych, zwłaszcza raka przewodu pokarmowego raz objawów klinicznych, było późno. Wczesne wykrywanie raka przewodu pokarmowego, wczesna diagnoza i wczesne leczenie terapii raka jest ważne. W nowotworów przewodu pokarmowego, raka żołądka jest najczęściej nowotwory.

Żołądka znaczenie wczesnej diagnozy

Rak żołądka częstość pospolitego nowotworu na świecie w rankingu nr 4 w śmierci związanej z rakiem w ciągu dwóch pierwszych szeregach każdego roku z powodu raka żołądka śmierć około 700.000 przypadków. Japońska żołądka ogólnie 5-letnie przeżycie 40% do 60%, plasując się na pierwszej w świecie, inne kraje o 20%. Nasz kraj umiera każdego roku z nowotworem , o 22.700.000 osób, co stanowi 23% wszystkich zgonów z powodu nowotworów, podczas gdy stopa wczesnej diagnostyki chorych z mniej niż 1/10 wczesnego raka żołądka (wcześnie rak żołądka, EGC) kurs chirurgii mniej niż 5 % ~ 10%. W prognozie, EGC dobre rokowanie, 5-letnie przeżycie 90%, podczas gdy zaawansowany rak żołądka 5-letnie przeżycia tylko z 30% do 40%. Dlatego rak żołądka wczesna diagnoza i wczesne leczenie w celu poprawy efektywności i zmniejszenia śmiertelności ma bardzo ważne znaczenie.

Wczesna diagnoza raka przewodu technologii

1, rak żołądka przesiewowe w grupach wysokiego ryzyka

Wysokie ryzyko dotyczy głównie chorób i przedrakowych rakowe zmiany chorobowe pacjentów. Choroba przedrakowym dotyczy raka żołądka związanych łagodnych chorób, w tym przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, polipy żołądka, zapalenie żołądka i szczątkowego wrzód żołądka itp. Stany przedrakowe w raka odnosi Yi zmiany histopatologiczne, w tym następującym procesie ciągłym: normalny → hyperplasia → niskiej jakości intraepithelial neoplasia → high-grade intraepithelial neoplasia → rak inwazyjny. Dla niektórych grup wysokiego ryzyka i zmian przedrakowych powinny być uzupełniane regularnie otrzymywali wczesna interwencja.

2, gastroskopia

2,1 zwykły elektroniczny gastroskopem

EG Endoskopowe ustalenia ukryte, nie jest oczywiste, przede wszystkim śluzówki szorstką poczucie, dotykać krwawienie, przekrwienie i niejednolity śluzówki erozji i tak dalej. Typowy Rak pod mikroskopem wykazało guzki, guzki, owrzodzenia nowotworowe chropowaty.

2,2 endoskopowe USG (EUS)

Zastosowanie wysokiej częstotliwości (20MHz) mała sonda wyraźniej pokazują głębię i zakres inwazyjnych zmian. POL mogą być stosowane w celu ustalenia obecności przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych. Większość tej rundzie, hypoechoic lub niejednorodne echo i echo z wewnętrznej guza węzłów chłonnych z przerzutami były w większości takie same, ale głównie hyperechoic zapalenia węzłów chłonnych, owalne, otoczone niewyraźne. POL również żołądka dokładnego postoju, aby poprowadzić leczenia, może być stosowany do pooperacyjnego obserwacji stwierdzono, że resztkowa nowotworu lub nawrotu raka. Ze względu na ograniczenia penetracji wiązki ultradźwiękowej odległość, na ogół większość z prawego płata, superior w obrębie jamy brzusznej Naczynia i przestrzeni zaotrzewnowej następujące krezkowych węzłów chłonnych krezki nie może być EUS badanie i etc, więc EUS dla przerzutów odległych nie może zapewnić jednoznacznej diagnozy.

W ostatnich latach, wraz z ciągłym rozwojem nauki i techniki, stopniowe pojawianie się wielu nowych technik endoskopowych diagnostycznych zostały stopniowo rozszerzone i klinicznych, w dalszym ciągu gromadzić doświadczenie i wiedzę. Te nowe technologie są:

2,3 chromoendoskopia

Środki Chromoendoskopia badanie endoskopii rutynowych, opartą na wykorzystaniu preparatów pigmentowych i barwienia pomocnicze do zwiększenia zmian kontrastu i normalnej tkanki, zakres uszkodzeń, jaśniej, a tym samym zwiększenie żołądkowych możliwości wizualne odkrycia, biopsji pod i leczenia, poprawić wykrywalność uszkodzeń.

2,4 powiększające endoskopia

Endoskopowa powiększające endoskopia może być dziesiątki rzeczy jak pierwsze sto krotnym powiększeniu, wyraźnie wskazują na błonie śluzowej przewodu pokarmowego pit malutki naczynia krwionośne i inne drobne zmiany strukturalne w powiększeniu endoskopii, błony śluzowej żołądka wcześnie rak skóry pojawia się jako włosowate i żyły znikają kolekcji, a pojawienie się wielkością, kształtem i dystrybucji nielegalnych mikronaczyń nowotworowych.

2,5 endoskopia fluorescencyjna

Zasada jest związek tkanki biologicznej o określonej długości fali świecących materiały reagują specjalny sygnał fluorescencyjny może być wydane. Dobre VD przejścia i zła VD staje się różne właściwości biochemiczne, obecność widma odpowiadającej fluorescencji specyficzności. Fluorescencja endoskopia może wyraźnie pokazują wczesnych nowotworów i infiltrację błony śluzowej przewodu pokarmowego, ale powierzchowne nowotwory żołądka nie jest silny swoistość. Autofluorescencja endoskopii w prowadzeniu biopsji ma silną przewagę.

2.6 Podczerwień Elektroniczna endoskopia

Zaletą jest to, że promieniowanie podczerwone może penetrować tkankę, z 780 ~ 840 nm, używając w dalekiej podczerwieni elektroniczne źródło światła endoskopu, można zobaczyć małe naczynia krwionośne błony morfologii membrany mogą być używane do rozróżniania pomiędzy śluzówki, raka podśluzówkowej i nowotworu zaawansowanego; również wyraźnie pokazują warunki naczyniowe błony śluzowej.

3, Badania obrazowe

3,1 baru posiłek

Konwencjonalne posiłek baru na żołądka pokaż mniej drobna struktura, główne zastosowanie podwójnego kontrastu baru badania posiłku, można znaleźć w różnego rodzaju EGC, w tym największego guza średnicy <1 cm lub 0 0,5 cm z małym żołądku i mały żołądek . Podejrzany, gdy okaże się OK endoskopii.

3,2 CT

Szczególnie tomografia diagnostyki nowotworów przewodu żołądkowo-jelitowego ma pewną wartość. CT może lepiej obserwować sytuację wewnątrz i na zewnątrz przewodu pokarmowego i przerzutów odległych narządów lub zewnętrznej ścianie głównej ścianie przewodu pokarmowego ma wzrostu nowotworu wyniki diagnostyki, unikalne znacznie lepsze niż endoskopii i przewodu angiografii. Spiral CT polegać na ścianie różnej grubości przewodu pokarmowego, jak również nieprawidłową wzmocnienie i pogrubienie błony śluzowej zmian, poprawy nowotwory przewodu pokarmowego (zwłaszcza wcześnie rak) wykrywalność, dokładne guza inscenizacji. CT wirtualna endoskopia może wizualizacji trójwymiarowej i można dokładnie zmierzyć wielkość guza w ​​połączeniu z endoskopowej biopsji może zwiększyć stopień dokładności diagnostycznej z EGC.

4, patologicznych diagnoza

Kontrola ta jest do diagnozowania raka wśród standardu złota, wiele wyciągnąć endoskopia może poprawić dokładność diagnostyczną. Drawn powodu głębokości oddziaływania na głębokości inwazji i relacji z otoczeniem wciąż potrzebują wszechstronnej analizy w połączeniu z innymi środkami.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s