Środki ostrożności przed i po endoskopii

Endoskopia jest diagnoza zaburzeń żołądka i dwunastnicy, szczególnie wrzodowa, rak najlepszy sposób. Chociaż endoskopia jest bezpieczne, łatwe w obsłudze, zastosowanie itp., ale jego bezpieczeństwo oraz ocena, czy nie potrzebują odpowiedniej wiadomości z pacjentem.

Po pierwsze, sprawdź ostrożności

1. Postaraj się zrelaksować i uniknąć stresu. Ogólnie gastroskopia jest mniej bolesna metoda badania i lekarz widzi organ badane przypadki, w porównaniu z X-ray posiłek baru życie egzaminacyjnej. Może intuicyjnie znaleźć zmian, początkowe sędzia charakter choroby, w razie potrzeby, można wziąć małe dużych zmian próbki do badania histopatologicznego pod mikroskopem, aby sprawdzić stan chorych komórek.

2. Jeśli badanie posiłek baru zostało zrobione, ponieważ posiłek baru baru mogą być umieszczone w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, w szczególności witryn zmiana wrzód, utrudniają diagnostyczne endoskopii, badania posiłek baru musi zrobić trzy gastroskopii dni.

3. Wieczorem przed sprawdzić po 12:00 powinien być na czczo wody, sprawdź rano tego dnia nie jeść śniadania.

4. Musisz zrobić, zanim badania wirusowe zapalenia wątroby wskaźników, badania laboratoryjne, w celu uniknięcia wzajemnego zakażenia .

5. Z wyników EKG (więcej niż 60 lat, musi mieć).

6. Po wejściu do sali egzaminacyjnej, do przestrzegania porad medycznych, poluzować kołnierz i pas, usunąć protezy i okulary lewej pozycji bocznej.

Po drugie, należy sprawdzić ostrożności

Sprawdź z nosa oddychania, oddech usta; przepływ śliny, nie połykać, aby uniknąć zadławienia. W lustro, ciało i głowa nie może być obracany, aby zapobiec uszkodzeniu lustro i uszkodzenia narządów wewnętrznych. Z pewnością nie będzie dyskomfort, takie jak nudności, wzdęcia, skurcze brzucha, powinny być odpowiednio cierpliwość. Naprawdę nie znoszę, używać gestów do wykonawcy (lekarz lub pielęgniarka) wskazują, w celu podjęcia niezbędnych środków.

Po trzecie, kontrola środki ostrożności

1. Sprawdzone i powinno wypluć ślinę. Ponieważ badanie wstrzyknąć trochę powietrza, chociaż w tylnym lusterku została wyssana, ale niektórzy ludzie nadal znacząca wzdęcia, odbijanie i więcej, jest normalne.

2. Ze względu na znieczuleniu gardła, tam gardła uczucie ciała obcego, po sprawdzeniu, nie kaszleć.

3. Ponieważ znieczulenie nie znika, że żywność łatwo jeść zbyt wcześnie do tchawicy, więc po sprawdzeniu wody na godzinę przed jedzeniem. Co do badania histopatologicznego (lekarz powie), należy sprawdzić dwie godziny ostatni w chłodnym półpłynnej lub miękkie zgniłej żywności jeden dzień w celu uniknięcia tarcia i szorstki jedzenie na rany żołądka, powodując krwawienie.

4. Po sprawdzeniu 1-4 dni może odczuwać dyskomfort lub ból gardła, ale bardziej szkodliwe dla diety, może pracować jak zwykle.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s