Wczesne rozpoznanie raka żołądka stanu i postępu krajowej

Globalnie, rak żołądka częstość plasuje guza występowania nr 4, ranking guz Sekcja śmiertelność 2, częstość występowania ponad 90 milionów osób rocznie, głównie w Azji, Ameryce Łacińskiej i Europie. Nasz kraj jest rak wysoki odsetek zgonów z powodu raka były o wszystkich nowotworów śmierć 1/5. W ostatnich latach w krajach rozwiniętych (USA, UE, Japonia) i krajów rozwijających się (Chiny), samiec i samica raka zapadalność nadal wykazują tendencję spadkową. Ale nasz rak zapadalność i śmiertelność jest nadal wysoki w złośliwych guzach w drugim miejscu.

Długość przeżycia u chorych na raka żołądka inscenizacji jest ściśle związana z oceną raka żołądka diagnozy ważnym wskaźnikiem poziomu. Wczesny rak żołądka 5-letnie przeżycie po operacji wynosił 95%, z zaawansowanym rakiem żołądka wynosił 40%. Japonia, wczesnym rakiem żołądka wykrywalność do 80%, Korea 40%, ale nasz wczesny rak żołądka wykrywalność jest tylko 5% do 10%, bardzo oczywiste luki w obcych krajach. Dlatego na raka żołądka , wczesne wykrycie jest kluczem do leczenia wczesnego raka żołądka przeżywalność wynosi ponad 90%, jak poprawić wczesne kliniczne raka wykrywalność jest poprawa naszej raka diagnozowania i leczenia klucza.

Japonia wcześnie rak żołądka wykrywalność jest bardzo wysoka, efekt leczenia jest bardzo dobry powód,

● Populacja Japonii z 120 mln euro, roczny wskaźnik 12,5 proc endoskopii; roczna suma około 15 milionów przypadków pełnej endoskopii.

● Japanese będzie co najmniej 40 lat, otrzymał swoją drugą endoskopia, gastroskopia następnie regularnie również.

● gastroskopia rządowe badania regulacje dotyczące projektów w dziedzinie ochrony do życia, opieki społecznej jako bezpłatnej usługi dla ludności, oraz nadzorowanie ich realizacji.

● Sprzęt endoskopowy były popularne, 83% z endoskopowego konfiguracji urządzenia liczby łóżek jest mniej niż 20 klinik.

● małe i średnie instytucje medyczne ukończył więcej niż połowa liczby przypadków pokarmowego endoskopowo, a zwłaszcza łóżek mniej niż 20 klinik ukończone 36% liczby przypadków endoskopowych.

● Sprawdź, czy główny endoskopii przewodu pokarmowego lub więcej, 50% górnej endoskopii przewodu pokarmowego endoskopii przewodu pokarmowego.

● 50% wczesnych raka żołądka u pacjentów poddawanych lub rozwarstwienie podśluzówkowych endoskopowej śluzówki resekcję endoskopową.

Krajowe wcześnie rak żołądka diagnoza stanu

1970-1990, większość naszego szpitala wcześnie rak żołądka kurs chirurgii <5%, 1990 r. i 2000 r., krajowa część z trzech szpitali żołądka chirurgii, wczesnym rakiem żołądka stanowiły 5% do 10%; 2000 po pierwszej części szpitala Rak stopa diagnoza 15%, podczas gdy w Japonii 1975 wskaźnik osiągnął 20,9 diagnostyczne% w 1990 r. aż do 43,4%, a 2005 jest tak wysokie, jak 70%. W Azji Wschodniej, zwłaszcza z Chin, Japonii i Korei tak gęsto zaludnione, rak żołądka zachorowalności i śmiertelności są wysokie. Jednak w ciągu ostatniego półwiecza, Japonia i Korea Południowa będzie wczesne rozpoznanie raka żołądka stawka wzrosła o 2 do 3 razy, ale Chiny utknęła. Byliśmy w przepaść? W rzeczywistości, w ostatecznej analizie jest różnica w endoskopowej przesiewanie! Endoskopia jest najlepszą metodą badań przesiewowych w Japonii i Korei Południowej przeprowadzenie bardzo dobrze. Japonia pokarmowego endoskopia urządzenia, sprawdzić ilość inwestycyjnych i ekonomicznych aspektów ma absolutną przewagę w tych obszarach, Chiny wciąż daleko w tyle.

Jak poprawić wczesne Chin raka żołądka wykrywalność?

Poprawa klinicznego wczesnego raka żołądka wykrywalność? Następujące aspekty:

① projekty gastroskopia do 40 lub 50 lat zdrowia populacji wieku badania menu, opieki społecznej jako bezpłatna usługa dla ludności.

② wzmocnienie edukacji zdrowotnej i zwiększenia świadomości społecznej na temat raka świadomości podczas przychodniach informują pacjentów o możliwych zagrożeń chorobowych, promowanie osób powyżej 50 roku życia, co 1 do 2 lat, aby przyjąć drugi endoskopii;

Sektor zdrowia ③ powinno być dozwolone w przypadku rządowych środków finansowych na realizację powszechnego endoskopową konfigurację urządzenia, szczególnie w małych i średnich skalę instytucji medycznych do przeprowadzenia szkolenia personelu misyjnego endoskopii i projekty sanitarne, i dążyć do popularyzacji Digestive endoskopii.

④ przychodnie muszą sprawdzić, czy jest szansa na wzmocnienie objawy żołądkowo-jelitowe należy wykonać endoskopię, gastroskopia uważać, aby być stosowane autofluorescencję technologię obrazowania, takich jak obrazowanie wąskim paśmie i różnorodnością Chromoendoskopia nowych technologii w celu identyfikacji wczesnego raka.

⑤ Ⅲ B lub Ⅲ A instytucje medyczne powinny przeprowadzać rozwarstwienie lub podśluzówkowej endoskopowej śluzówki resekcję endoskopową wczesnego raka żołądka . Krótko mówiąc, możemy być lekarze, ludzie współpracują i podejmowania decyzji organów i służb w celu zapewnienia dalszego wsparcia w celu poprawy raka świadomości znaczenia wczesnej kontroli, poprawy wczesnego raka diagnozę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s