Wysokie ryzyko raka żołądka

1,40 lat historii z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka lub niedawnej niestrawność .

Okazało się, że zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, polipy żołądka lub przewlekłe owrzodzenie Ten rak jest jakiś związek pomiędzy, osób cierpiących na te choroby nowotworowej częstość występowania jest wyższa niż normalna, wysoka częstość występowania tych chorób krajach rak żołądka częstość wyższy.

2, nie ma żołądka lub przełyku historii rodziny raka.

Czynniki genetyczne na raka żołądka patogenezie jest stosunkowo pewny, rak żołądka rodzinna skłonność agregacji, kolejne pokolenia niektórych rodzin występujących nowotworów i są członków najbliższej rodziny. Nie rak żołądka w rodzinie wystąpienia raka żołądka jest cztery razy wyższe niż normalne ryzyko. Liczne badania wykazały, Napoleon zmarł na raka żołądka , a jego dziadek, ojciec i trzy siostry są również cierpi na raka żołądka . Widoczne raka żołądka mają bardziej znaczące czynniki genetyczne. Chociaż niektórzy badacze zwracają uwagę, że może to być również te same czynniki środowiskowe i styl życia podobnych do roli członków rodziny w wynikach. Jednak większość uczonych wciąż wierzą, że czynniki genetyczne na raka żołądka roli patogenezy procesu jest stosunkowo pozytywne.

3, hi, wysokiej sól dieta (włączając solone) i tych, którzy palili żywności.

Marynowane i wędzone żywności w niektórych substancji chemicznych (takich jak azotyn, wielopierścieniowych węglowodorów, związków fenolowych, itp.) tak, aby stymulować raka żołądka. W ostatnich latach, badania wykazały, że nadmierne spożycie soli nie tylko serca oraz choroby naczyń mózgowych zwiększyć prawdopodobieństwo występowania może być żołądka rakotwórcze raka wspomagającego czynnikiem. Zamiast witamin w owocach i warzywach na raka padania został zahamowany. Southern China, rak żołądka częstość występowania była znacznie niższa niż na północy i South może być wysokie temperatury, obfite opady sezonowe owoce i warzywa są świeże i zróżnicowane dostawy takich.

4, przewlekły alkoholizm, i palacze.

Chociaż nie ma rakotwórcze działanie samego alkoholu, ale będzie to uszkodzenie błony śluzowej żołądka, ale także wielu szkodliwych związków rozpuszczalniku alkoholowym, tak, że ciało ich wchłaniania zwiększa się. Ponadto, jest oczywiste, palenia bardziej raka ryzyko jest większe. Dlatego zaproponowano, aby wyjść jako raka środka zabezpieczającego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s