Zmiany przedrakowe żołądka

Wczesne objawy raka żołądka, czy tylko łagodne objawy. Gdy objawy kliniczne, choroba jest już zaawansowana. Dlatego, być bardzo ostrożni z wczesnych objawów raka, w celu uniknięcia opóźnień w diagnostyce i leczeniu.

Tak zwane przedrakowe zmiany stanowią silną tendencję do złośliwej transformacji pewnych zmian, uszkodzeń takich, które, jeśli nie są leczone, może przekształcić się w raka. Przedrakowe zmiany to rakowe stan (stany przednowotworowe) i pre-zmiany nowotworowe (przedrakowych zmian).

A. Stan przedrakowe żołądka

1. Przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka: przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka i rak żołądka częstość występowania istotnie dodatnio skorelowane.

2. Złośliwy anemia : złośliwe niedokrwistość u 10% chorych na raka żołądka, raka żołądka częstość występowania populacji normalny 5 do 10 razy.

3. Polipy żołądka: polipy gruczolakowate lub kosmków choć część stanowiły polipy żołądka nie jest wysoka, stopa nowotwór z 15% do 40%. Średnicy większej niż 2 cm od wyższej stawki raka. Polipy hiperplastyczne wspólne i rak był tylko 1%.

4. Remnant brzuch: Brzuch Dobre VD zmiany, które występują po operacji raka żołądka resztki nazywa żołądka resztki. Zwłaszcza po chirurgii żołądka rozpoczął 10 lat po zabiegu, częstość występowania znacząco wzrosła.

5. Łagodny wrzód żołądka: wrzód sam nie rakowe warunek. Krawędź owrzodzeń błony śluzowej jest podatna na metaplazji jelitowej i transformacji nowotworowej.

6. Giant fałdy żołądka zaburzenie (choroba Menetrier): serum wyciek białka przez ogromne fałdów śluzówki, klinicznie niski egg white hiperlipidemia i spuchnięte, o 10% może być rakowe.

Two. Zmian przedrakowych żołądka

1. Dysplastyczne i anaplastyczny: pierwszy jest znany także jako rozrost atypowy, przewlekłe zapalenie spowodowane przez nieodwracalne patologicznej proliferacji komórek, kilka przypadków rakowe. Brzuch anaplastic (anaplasia) są rakowe możliwości.

2. Metaplazji jelitowej: Istnieją dwa rodzaje jelita cienkiego i okrężnicy, jelita typ (kompletny typ) ma cechy błony śluzowej jelit, dobrze zróżnicowany. Coli (sposób niekompletny) i podobne jelita grubego można podzielić na dwa podtypy: typ Ⅱ które wydzielają niż siarczanowy mucyny; Ⅱ typu B siarczanowane wydzielane mucyny, tego typu jest ściśle związane z rakiem żołądka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s