Leczenie chirurgiczne raka żołądka

1, radykalna resekcja: leczniczej resekcji radykalnej resekcji i rozszerzonym radykalnej resekcji dwóch procedur.

() Radykalna resekcja powinna zawierać ogniska pierwotnego, wraz z dalszym żołądku 2/3 lub 4/5, wszystkich omentum dużych i małych, dwunastnicy, pierwszej części lokalnych i regionalnych węzłów chłonnych, jak również całego nacieku narządów przez resekcja blok, żołądka lub dwunastnicy pniu resztek komórek nowotworowych.

(2), aby rozszerzyć zakres radykalnej oprócz resekcji do powyższego, ale również usuwa wszystkie naruszenia żołądku lub w pobliżu okrężnicy poprzecznej, lewy płat wątroby, śledziony, trzustki i żołądka wpustu w lewo, obok chłonnych śledziony węzłów naczyniowego. Te dwie opcje chirurgiczne do dziś nie ma jednolitej opinii, główne punkty sporu jest zakres resekcji żołądka i węzłów zakresu chłonnych rozbioru.

W celu poprawy raka wskaźniki wyleczenia powinna być wybrana w zależności od konkretnego stanu operacyjnego, nie jest obowiązkowa. Takich jak rak w żołądku antrum i dalszego krzywizny mniejszym, przeszedł radykalne wycięcie żołądka jest właściwe; Kiedy późnym stadium choroby związanej z głębokich węzłów chłonnych lub rak żołądka ciała, rozlana naciekowa rak należy rozpatrywać zgodnie przedłużony radykalnej mastektomii. Chociaż ekspansja radykalnej operacji może poprawić pewien wpływ , lecz jego śmiertelność, pooperacyjnych powikłań, radykalna operacja jest nadal wysoki. Nie zastępuje resekcji.

2, resekcja paliatywna: Gdzie rak żołądka mają rozległe przerzuty do otrzewnej lub węzła chłonnego, a główny guz może być usunięty, pacjent z reguły w stanie tolerować operacji, które można umieścić chodnik paliatywnej resekcji żołądka . Ta operacja może złagodzić objawy pacjenta, eliminuje utrudnienia z powodu raka, powikłań, takich jak krwawienie lub perforacja. I wspomagający chemioterapię , chiński medycyna leczenie może przedłużyć przetrwanie .

3, zwarcie pracy: dla zaawansowanych raka żołądka u chorych z nieoperacyjnym, towarzyszy niedrożność pacjenta.

Odźwiernika, takie jak rak jamy ciała z niedrożności odźwiernika może być stosowany do okrężnicy lub jelita grubego przed po gastrojejunostomy . Wpustowej żołądka z przełyku przeszkody mogą być wykorzystane do strony bocznej do zespolenia jelita czczego, które jest często wymagane do wykonania chirurgii klatki piersiowej, chirurgiczne oznaczenia powinny być bardziej restrykcyjne niż pierwszy. Chirurgia ogólna skróty nie można poprawić skuteczność, ale może złagodzić cierpienia pacjentów i poprawy jakości ich życia.

Operacja może wyciąć raka, ale są resztkowego raka lub przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych lub naczyń zakrzepica występuje w innych, ryzyko nawrotów i przerzutów bardzo duży. Wykorzystanie tradycyjnej medycyny chińskiej po długotrwałym leczeniu w celu zapobiegania nawrotom i przerzuty

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s