Leczenie chirurgiczne raka żołądka

Rak żołądka dotychczas, efekt nie jest jeszcze zadowolony. Ten aspekt nie jest jasne, dlaczego częstość występowania raka żołądka nie można zapobiec przed jego rozpoczęciem, drugi jest w większości przypadków zdiagnozowano w zaawansowanym, nieuleczalnie chorym, słabym skutkiem naturalnego. W związku z tym, wczesna diagnoza jest jeszcze, aby poprawić leczenie raka.

Leczenie chirurgiczne

Jest obecnie głównym sposobem leczenia raka żołądka, jest jedynym możliwym sposobem wyleczenia zaawansowanego raka żołądka. W związku z tym, leczenie chirurgiczne raka żołądka należy przyjąć pozytywnego stosunku, o ile ogólnego stanu pacjenta Yunke ma wyraźnego laparotomii odległe przerzuty powinny być realizowane.

() Wybór różnych chirurgicznych

1 radykalna resekcja

Również znany leczniczej resekcji. Nadchodzące ogniska pierwotnego raka żołądka, wraz z częścią jego organizacji i odpowiedniego regionalnego resekcji węzłów chłonnych, klinicznie nie wszelkie pozostałości tkanki raka. Ale także z powodu wielu różnych limfadenektomia regionalnej, i dzieli się na czterech różnych mastektomii radykalnej: nie pierwszy przystanek całkowicie usunięte węzły chłonne nazywa R. Zabiegi chirurgiczne: pierwsze całkowite usunięcie węzłów chłonnych jako R1 procedury, a także usuwa wszystkie drugim lub trzecim dworca limfatycznego stacji, zwany R2 lub R3 procedura, ale również w zależności od stopnia zakresów przerzutów do węzłów chłonnych relacji, rozróżnienie między absolutne i relatywne radykalne dwa rodzaje radykalnej, rozbiór absolutnie radykalnej węzłów chłonnych jest pierwszy przystanek poza węzłów chłonnych lub innych, takich jak pierwszy mecz przerzutów do węzłów chłonnych, wdrożenie radykalnego R2 lub R3, a mianowicie, że leczyć absolutna. Jeśli tylko dla R1 operacji, chociaż klinicznie resztek węzłów chłonnych, przerzuty, lecz uznaje się za stosunkowo radykalne.

Radical gastrectomy zakres ogólny powinien zawierać ogniska pierwotnego bliższą lub dalszą żołądka, w tym 2/3 do 3/4 pełnego rozmiaru sieci większej, wątroby i żołądka, a żołądek i krezki okrężnicy więzadła przedniego, jelita grubego Pierwsza część dwunastnicy i żołądka regionalnych węzłów chłonnych. Czasami cardia rak żołądka w celu usunięcia strony, śledzionie, węzłów chłonnych śledziony arterii, żołądka i trzustki należy wykonać cały resekcję ciało, ogon i śledziona rozszerzonej radykalnej mastektomii. Poprzeczne okrężnicy obejmujące lewego płata wątroby i innych narządów sąsiednich, mogą być one stosowane wraz z zaangażowanymi organami rodnik resekcji.

W rozszerzonym radykalnej śmiertelności chirurgii i częstości występowania powikłań pooperacyjnych, chirurgiczne Wskazania powinny być ściśle kontrolowane, aby nie wybrany zostanie w pełni rozszerzony radykalnej resekcji raka żołądka były eksploatowane, nie poprawia przeżycia w raku żołądka. Generalnie uważa się, że rak żołądka ciało, rozlana naciekowa raka i przerzuty do węzłów chłonnych jama była druga stacja w zasadzie powinien być przedłużony radykalnej mastektomii.

Pytania o początku operacji raka żołądka, wcześniejsze zabiegi chirurgiczne zalecał dla R2. W ciągu ostatnich lat. Wraz z rosnącą liczbą przypadków wczesnego raka żołądka, chirurgicznego doświadczenia coraz bardziej bogate, zgromadzonych danych więcej klinicznych. Znaleziono, że pojedyncze zmiany wczesnego raka żołądka, którego przetrwanie jest nie tylko znacznie częstsze staje się wysoki, a we wszystkich przypadkach nawrotów jest niski, tylko 2,8%, a większość nawrotów są inwazyjne podśluzówkowe zmiany związane z przerzutami do węzłów chłonnych wczesnego raka żołądka. Inną formą nawrotu są głównie Krwiopochodne przerzutów do płuc i wątroby. Innym zauważyć, że niezależnie od tego, czy nowotwór zajął się podśluzowej pojedynczych zmian w trzech różnych metod chirurgicznych – R0, R1, R2 niewielka różnica w przetrwaniu, tak, że na początku chirurgiczny rak żołądka, rak intramucosal zabiegi chirurgiczne powinny być R1, R2 dla podśluzówkowego operacji raka, mniej niż 2 cm śluzówka polipowatych nowotworów, na raka lub R0 chirurgicznym wycięciu było całkowicie wystarczające.

2 resekcja paliatywna

Istnieje także resekcji paliatywnej z różnymi opiniami. Widok może być zniesione paliatywnej niedrożność odźwiernika, krwawienie, ból, w celu złagodzenia objawów, ale nie może przedłużać życie. Dlatego też, gdy laparotomii nie znalazł lekarstwo na raka, brak takich powikłań jest zrezygnować z operacji. Większość uważa, że ​​istnieje wiele operacji jest uważana resekcja paliatywna chorych na raka żołądka przeżyło dłużej niż 5 lat, lub nawet pięcioletniego przeżycia o około 11%. Krajowa statystyka resekcja paliatywna przeżywalności żołądka nowotwór było 11,7%. Z wielu różnych powodów przypadkach resekcji paliatywnej, w celu obniżenia do końca pozostałej skuteczności nowotworu najlepiej, a następnie nacieku wokół żołądka, znowu dla pozostałych węzłów chłonnych z przerzutami do wątroby, otrzewnej i do najgorszego. Dlatego, resekcja guza powinna przyjąć pozytywną postawę, nie łatwy do leczenia pewnych przypadkach prosty resekcji paliatywnej, tak, że niektórzy pacjenci są pozbawieni szans na wyleczenie. Tak więc, nawet radykalna resekcja przekroczyła zakresu transferu, tak długo, jak pacjentom z warunkami pozwolenia, rak może być częściowa resekcja, powinny aktywnie poszukiwać paliatywnej resekcji żołądka. Jak paliatywne wycięcie żołądka nie jest na ogół na korzyść ze względu na wyższą śmiertelność i częstość powikłań.

3. praca zwarcia

W przypadku raka nie może być usunięta podczas niedrożności odźwiernika może być gastrojejunostomy, usunąć przeszkody, tak, że pacjent może je do poprawy stanu odżywienia i stworzenia warunków dla otrzymania innych leków.

(Two) przedoperacyjne przygotowanie

Chorych na raka żołądka w złym stanie ogólnym, przedoperacyjna dążyć do poprawy w krótkim terminie określonym w poprawę chirurgiczne tolerancję. Zaawansowane chorych na raka żołądka często odwodnienie, niedokrwistość , niedożywienie. Niedrożności odźwiernika żołądka i zjawisko retencji, należy odpowiednio przygotować przed zabiegiem, uzyskując niewielką ilość wielokrotnych transfuzji, osocza, itp., w celu skorygowania niedokrwistości i niskiej zaburzenia białka. Często komplikuje niedrożności odźwiernika żołądka wody zakłóceń i elektrolitów , należy skorygować. Noc przed operacją trzy dni począwszy płukanie ciepłą wodą z solą w celu złagodzenia stanu zapalnego i obrzęk błony śluzowej przewodu pokarmowego, w pooperacyjnym leczeniu zespolenia i zapobieganiu infekcji rany są pomocne. Pacjentów w podeszłym wieku, przedoperacyjna funkcji krążeniowo powinien być szczególnie ostrożny, aby sprawdzić sytuację. W ciele żołądka lub większym krzywizny raka żołądka, szacuje część poprzecznej resekcji jelita grubego, gdy jest to możliwe, powinien być gotowy przedoperacyjne przygotowanie jelita.

Chociaż leczenie raka żołądka do leczenia operacyjnego, ale skuteczność zaawansowanego raka żołądka nie jest zadowalająca, choć na początku operacji raka żołądka jest lepsze, ale w niektórych przypadkach mogą być również wykonane na niechirurgicznych metod do leczenia, a zatem powinny aktywnego zbadania inne zabiegi. Jak również leczenia chirurgicznego leczenia skojarzonego programu poprawy wyniku.

(Three) endoskopowe leczenie wczesnego raka żołądka

Jak rozwój technologii endoskopowej, jak i ludzi na pogłębienie zrozumienia wczesnego raka żołądka i stwierdził, że zmiany mniejsze niż 2 cm, inwazji, a jedynie błona śluzowa żołądka początku była znacznie wzrosła, więc, że niektóre rodzaje wczesnego raka żołądka w leczeniu endoskopowym możliwego , obecnie wykorzystywany na dwa sposoby, jedno jest pewne wypiętrzenie VD zwrócił się do polipektomii, inna metoda leczenia laserowego, na ogół z argonu barwnika i hematoporfiryny.

W teorii, wczesnego raka żołądka rodnik endoskopowej terapii, muszą być dwa warunki, jeden nowotworowych bez węzłów chłonnych i przerzutów odległych, a drugi jest w stanie całkowitego niszczenia tkanki nowotworowej. Z analizy wielu informacji statystycznych dotyczących wczesnego raka żołądka, uważa, nadają się do stosowania miejscowego w leczeniu wczesnego raka żołądka jest w następujący sposób.

1 Absolute zeznawać

① wieloogniskowe nowotwory; ② mniej niż 3 cm Ⅱ а typu wczesnego raka żołądka; ③ mniej niż 2 cm, zapalenie błony śluzowej żołądka, jak wczesnego raka żołądka (bez przerzutów do węzłów chłonnych).

2. W stosunku do zeznań

① oszacowane bardzo niski wskaźnik przerzutów do węzłów chłonnych we wczesnym rakiem żołądka, takie jak rak czy mały rozmiar próbki żołądka wczesnego raka żołądka; Ten typ węzłów chłonnych raka ocenić przerzutów było tylko 1,7%; ② odmówić operacji lub nie nadaje się do operacji wczesnego raka żołądka.

Ponieważ zmiany endoskopowe mogą produkować wizualnej błąd obserwacyjny sprawdzanie próbek resekcji (leczenie laserem nie mogą zostać zebrane okazy), a znalezione zmiany są siedzące, lub dip płaczą do podśluzówkowego warstwie, lub z marginesu guza jest mniejsza niż 5 mm Kiedy potrzebujesz więcej gastrectomy. Przeciwnie, uważa się, rodnik endoskopowe wycięcie, gdy trzeba dokonywać żadnych dalszych operacji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s