Konwencjonalna radioterapia raka

Rak żołądka jest najczęstszym nowotworem złośliwym, stosunek kobiet do mężczyzn od 3 do 4:01, do 40 do 50 lat. Leczenie chirurgiczne jest tylko o 50%, terapia łączona stała poprawa raka wyleczenie jest głównym sposobem.

[Diagnoza]

1 Objawy Wczesne objawy nie są oczywiste, czy tylko uczucie dyskomfortu, lub utrata wagi. Stopniowe pojawianie się niespecyficzne, dokładnie tak, jak zapalenie lub owrzodzenie żołądka objawy choroby, takie jak wzdęcia, ból, kwaśne odbijanie, zgaga, nudności, wymioty, utrata apetytu i tak dalej.

Przebieg raka żołądka może mieć przeszkody i krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego, objawiające się wymioty, wymioty z krwią stolce smoliste. Oprócz biegunki , bóle brzucha nadal, utrata masy ciała i zmęczenie.

2 oznak widocznych większości pacjentów, u niektórych pacjentów łagodny tkliwość lub namacalny brzusznej masę w nadbrzuszu.

3 podatne na raka żołądka w grupach wysokiego ryzyka

(A) jest historia rodziny, lub historia żołądka Helicobacter pylori;

(2) nie zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka z metaplazji jelitowej;

(3) jest historia choroby wrzodowej żołądka;

(4) Istnieje historia gastrectomy (pozostałością żołądka);

(5) nie jest historia palenia i długotrwałej konsumpcji osolonej historii żywności.

4 żołądek Imaging podwójne badanie wykazało typowy kontrast złośliwy cień wrzody. Badanie CT wykazało pogrubienie ściany żołądka i masy guza i widocznych naruszeń poza żołądka i przerzuty do węzłów chłonnych.

5 Badanie endoskopowe wykazało raka żołądka i rodzaj oczu, pęseta biopsji.

6 okazy patologiczne zostały usunięte przez endoskopii, do patologicznego diagnozie.

[Postępowanie]

() Chirurgiczne leczenie z wyboru w chirurgii. Wczesny rak żołądka operacja ma dobry wpływ, w zaawansowanym raku żołądka należy do linii kompleksowe leczenie.

(Two) radioterapia

1, wskazania

Z powodu powikłań u chorych nie nadających się do operacji lub zabiegu odmówić, radioterapia dostępne. Słabo zróżnicowanego raka, cylindryczne gruczolakoraka brodawkowatego adenocarcinoma były wrażliwe na radioterapię. W małych ognisk płytkie, brak efektu wrzodu, że możliwe jest stosowanie radioterapii do utwardzenia. Wrzód może zmniejszyć uszkodzenia wrzód. Gruczolakorak śluzowy i pierścień komórek sygnet radioterapia rak jest niska, na ogół nie jako wskazówki.

2, przedoperacyjna radioterapia

(1) może zmniejszać guzy, poprawy lokalnego stopy resekcji i radykalne tempo resekcji, zmniejszyć częstość nawrotów i przerzutów, poprawy stanu lokalnego wskaźnika kontroli.

(2) zmiany nowotworowe <6cm wskazań,> 10cm słaba skuteczność.

(3) przedoperacyjnej radioterapii z chemioterapią (neoadiuwantowej terapii), porównywalne single chemioterapia lub radioterapia mają lepszy efekt.

(4) przedoperacyjna radioterapia zazwyczaj używają AP-PA pola, dawki 40Gy/20 razy / 4 tygodni, radioterapia 3 do 4 tygodni po zakończeniu zabiegu.

3, radioterapia pooperacyjna

() Bez pooperacyjnej radioterapii po radykalnej resekcji.

(2) żołądka przeniknąć wszystkie warstwy, tak, że przerzuty do węzłów chłonnych i odległych przerzutów możliwość zwiększenia miejscowego wskaźnik awaryjności, które mogą być radioterapia pooperacyjna.

(3) nie radykalnej resekcji, marginesy dodatnie, z przerzutami do regionalnych węzłów chłonnych, T3, T4 jest trudne do usuniętych leczyć pacjentów z rakiem żołądka oznaczeń radioterapii.

(4) radioterapia pooperacyjna używać więcej AP-PA i lewej jamy brzusznej pole, 50Gy/25 razy / 5 tygodni. Jeśli uda im się dotrzeć 60Gy, ma poprawić wyniki.

4, radioterapia śródoperacyjna

(A) jest operacja guza resztkowego lub podejrzanych pozostałość, co radykalną resekcję, zespolenie wykonano guza przed guza i napromienianie regionalnych węzłów chłonnych jednorazowego.

(2) oznaczenia śródoperacyjnych radioterapii guza pierwotnego usunięto, przerzuty do węzłów chłonnych, w dwóch stacjach w obrębie guza pierwotnego najechał błony surowiczej i mogą zaatakować i otaczające narządy, nie otrzewnej i wątroby pacjenta.

(3) 9 ~ 12MeV wiązką elektronów, dootrzewnowo pola napromieniania (zazwyczaj pięcio), promieniowanie 30 ~ 40Gy. Ale jeśli podano 40Gy, może znacząco poprawić wyniki.

5, radioterapia paliatywna

(1) przeszkoda Wskazania, ból, krwawienie i inne objawy u pacjentów z dostępnych metod leczenia paliatywnego, około 50% do 70% pacjentów może skorzystać z opieki paliatywnej.

(2) terapia promieniowaniem, zastosowanie AP-PA dziedzinie, dawka 50 ~ ~ 60Gy/25 30 razy / 5 ~ 6 tygodni lub co ~ 1,6 1.8Gy.

6, technologia radioterapii

() Pole promieniowania AP-PA powinna zawierać guza pierwotnego, zespolenia kikuta i regionalny obszar węzłów chłonnych. W płaszczyźnie środkowej Grubość obliczania dawki. W celu ochrony boku nerki. Pole promieniowania ogólnie 10cm x 10cm ~ 15cm x 15cm, boczna naświetlanie pola, pacjenci z pozycji leżącej, posterior granicznej krawędzi kręgosłupa. Każda dawka 1,6 Gy ~ 1.8Gy ~ 2.0Gy.

(2) dawki promieniowania radykalne 60Gy radioterapia (3 dziki), radioterapia paliatywna 40Gy ~ 50Gy.

[Śledź ostrości]

1, 1 do 2 lat co 3-miesięcznej obserwacji 1, w pierwszych trzech latach obserwacji co 6 miesięcy, począwszy od 1.

2, do przestrzegania późnych skutków promieniowania przewodu pokarmowego, takie jak niestrawność , zapalenie błony śluzowej żołądka, choroby radioaktywnych, perforacja wrzodu żołądka, niedrożność.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s