Przegląd zagadnień związanych z rakiem żołądka

Dlaczego nalegać po przeglądzie?

Jak postępy medycyny w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego wzrosła z jednej chemioterapii lub chirurgii, rozwinął się w zintegrowanym systemie. Dla pacjentów, którzy przeszli leczenie chirurgiczne, stosować się do norm pooperacyjnej obserwacji i przeglądu, proces leczenia nowotworów jest bardzo ważną i integralną częścią. Powtórnego badania po zwykłym standardowym leczeniu choroby odgrywają ważną rolę.

1, ocena skutków ubocznych leczenia, które mogą wystąpić

Ponieważ operacja raka przewodu pokarmowego często trzeba zmieniać strukturę sam (np. żołądka lub sumy częściowej resekcji raka jelita grubego po kolostomii), dlatego u pacjentów może pojawić się wzdęcia, biegunka , ból brzucha i inne objawy żołądkowo-jelitowe, a nawet Te objawy. Te pozornie identyczne objawy, możliwe przyczyny stojące za różne. Taki jak jest w wzdęcia, u niektórych pacjentów może być spowodowane jedzenia szybko z powodu zaburzeń czynnościowych, a u niektórych pacjentów może być spowodowane dootrzewnowego zrostów niedrożności jelit powodowane przez zmiany organiczne. Ponadto, ponieważ niektórzy pacjenci radioterapii potrzeba choroby, chemioterapię, immunoterapię i inne leczenie uzupełniające, które mogą być dołączone w leczeniu powikłań lub lekkich lub ciężkich. Dlatego, aby w pełni ocenić pooperacyjną, i może odbierać czas leczenia choroby, doradzać pacjentom regularnym przeglądom okresowym.

2, wczesne wykrywanie potencjalnie leczniczej resekcji nawracających zmian, albo w nowy metachroniczne inwazja guza nie wystąpić po zdiagnozowaniu

A niektóre z wczesnych postępu pacjentów z raka przewodu pokarmowego, mimo radykalnej wykonanej operacji, nadal istnieją pewne pacjentów z pooperacyjnej wznowy i przerzutów. Po kompleksowego przeglądu prawa i obserwacji, może pomóc pacjentom odkryć nowych zmian. Badania wykazały, że w przypadku nowych zmian wczesne wykrycie i całkowitej resekcji, u pacjentów nie miało wpływu na oczekiwanym przeżyciem.

3, w celu uniknięcia niepotrzebnych zmartwień

Wielu pacjentów z nowotworami żołądka będzie wiele problemów, w porównaniu z różnych źródeł, od zwykłych szpitalach i lekarze otrzymywać instrukcje cenniejsze, ale także bardziej zgodne z zasadą indywidualnego leczenia.

Po przeglądzie terminów i treści

Istnieją dowody, że: wielu pacjentów z nawrotem raka przewodu pokarmowego wystąpiły po 1-3 lata temu, więc, po pierwszych trzech latach, liczba pacjentów powinny być stosunkowo częste recenzji. Trzy lata później, przedział recenzja może być stosunkowo długotrwałe. Szczególne obserwacji czasu i treści według różnych chorób, ale nieco inaczej.

1, Harmonogram:

Przegląd pierwszych 3 miesięcy po zabiegu, raz na trzy lata, a następnie co sześć miesięcy.

2, przejrzeć zawartość i cel:

Lekarz o historii medycznej, badania fizykalnego: nowych przypadków ból brzucha , zmiany apetytu, wagi szybko złagodzić objawy powinny być czujny;

Badania krwi: krwi, wątroby i nerek, przewodu pokarmowego markery nowotworowe;

Imaging: USG jamy brzusznej B, RTG klatki piersiowej, a jeśli zaburzenia Kolejny przegląd CT. Nie klatki piersiowej i brzucha wnętrzności jasne i przerzuty węzłów chłonnych;

Gastroskopia: 1 rok po endoskopia, endoskopii raz rok później. Pierwszym celem jest ocena gastroskopii pooperacyjną, od początku endoskopia jest odkryć, czy nawrotu nowotworu.
Żołądka markerów nowotworowych po przeglądzie poziomie jest bardziej przydatny wskaźnik, odnotowano: CEA i CA19-9 połączone wykrywania mogą znacznie zrekompensować brak indywidualnego badania, poprawa raka recydywę i (lub), odkrycie szybkości transferu i fałszywie dodatnich tylko o 15,38%.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s