Rak żołądka

Rak żołądka jest najczęstszym złośliwym nowotworem histologiczne gruczolakoraka typy, adenosquamous raka, rak płaskonabłonkowy, gruczolakorak wątroby, gruczolakorak komórek okładzinowych, rak niezróżnicowany, rakowiaka i tak dalej. Najbardziej powszechnie w ludzkim regionie odźwiernika, następnie mniejszej krzywizny żołądka, a następnie przez wpustu, jama żołądka i dna rzadkich. Choroba częściej u mężczyzn niż u kobiet i raka strony jest większy, tym większa jest proporcja kobiet i mężczyzn. Rak żołądka śmiertelność w 35 roku życia jest niski, wzrósł gwałtownie po 40 roku życia, 55 lat stanowiły 70%.

Raka na początku ma bardziej widoczne, a nawet nie ma sensu, może mieć znaczenie w zaawansowanych objawy żołądkowo-jelitowe, ale nie z tej właściwości. Rak żołądka to przede wszystkim: ból brzucha, utrata apetytu, utrata masy ciała, zmęczenie, nudności, wymioty, krwawienie i czarne stolce, obrzęk i tkliwość brzucha i tak dalej. Brzuch jest rak żołądka najczęstsze objawy niespecyficzne charakter bólu, więcej niż za pierwszym podejrzeniem zapalenia żołądka przewlekłe lub wrzód trawienny. Utrata apetytu, spadek masy ciała, zmęczenie, a czasami mogą być stosowane jako żołądka do pierwszego objawu.

Przyczyny i czynniki ryzyka: związki nitrozowe, wielopierścieniowe związki aromatyczne, Helicobacter pylori, wysokiej sól dieta i przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, przerost nabłonka jelita, żołądka, długoterminowe dysplazja nabłonka żołądka leczenie, nawracające owrzodzenia i inne długoterminowe może prowadzić do raka.

Instrukcja: przedoperacyjne

Przedoperacyjnej zachować spokój nastroju, stres, strach, należy zwrócić uwagę na odpoczynek i sen jest bardzo ważny. Pielęgniarka wyjaśni ci znaczenie choroby i chirurgicznego wiedzę, aby pomóc zwiększyć zaufanie do leczenia. Prosimy pamiętać, że mniejsze posiłki, jedzenie ciepła zdolności, wysokobiałkowa, bogata w witaminy, strawne, nie drażniących pokarmów, takich jak kleik mięsa, kremy, zupy i tak dalej. Palenie i picie.

W zależności od choroby konieczne, aktywnie współpracować z linii serca medycznych, płuc, wątroby, nerek i innych czynności życiowych sprawdza, aby zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie. Rano w dniu zabiegu prosimy pielęgniarka z zamieszkującego rury żołądka, cewnik i inne preparaty.

Instrukcja: pooperacyjne

Woda po postu, rury przewodu dekompresyjnej ustalone w celu utrzymania drożności unikać samo unplugged. Po 5-7 dniach, w zależności od choroby, rura pielęgniarki usunięta was. Po usunięciu rury może być mała ilość wody i ryżu, jak jest, bez dyskomfortu do 2 połowie ilości substancji, diety, a trzeci dzień cała ilość cieczy, jeśli po jedzeniu nie ból brzucha , wzdęcia i dyskomfort, czwarty dzień można zjeść półpłynną dietę biały ryż, a także, pierwsze 10-14 dni można jeść miękkie potrawy. Jedz mleka, fasoli i innych-producentami żywności, unikaj surowego, zimne, twarde i ostre potrawy. Uwaga mniejsze posiłki, 6-7 posiłków dziennie na początku, a następnie stopniowo zmniejszać liczbę posiłków i zwiększyć ilość każdego posiłku, i stopniowo przejście do normalnej diety.

Wczesna aktywność może wspierać ruchy jelit i zapobiegają zrostów i promowania oddychanie i krążenie krwi, zmniejszają powikłania pooperacyjne. Według choroby, zwykle po pierwszym dniu w łóżku, działalności pozycji półleżącej, drugi dzień z łóżka wewnętrznych działań. Według indywidualnych różnic, przede wszystkim, aby czuć się zmęczony.

Instrukcje wyładowcze:

Choroba Cure musi zależeć pooperacyjnym długoterminowej współpracy. W ciągu jednego roku od pojemności gastrectomy żołądka jest ograniczona, easy mniejsze posiłki, jeść pożywne strawnej diety, po powoli przejścia do normalnej diety. Unikaj surowe, twarde, ostre jedzenie, unikać przejadania się, palenie, alkohol. Upbeat, aby czuć się komfortowo. Należy unikać zbyt wysiłku. Weź leki, proszę ściśle przestrzegać instrukcji lub lekarza, zwracać uwagę na czas leków, sposób, dawkowania i działania niepożądane. Unikać stosowania na żołądka szkodliwe leki, takie jak aspiryna, indometacyna, takie jak kortykosteroidy. Okresowe przeglądy, leczenie dolegliwości.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s