Rak żołądka dieta powinna zwrócić uwagę na kwestię

Zadowolony, że jedzenie w ludzkim żołądku i trawienie itp. odgrywają ważną rolę, albo sumy częściowej lub całkowitej resekcji żołądka, poważne konsekwencje dla pacjentów z żołądka funkcji. Dlatego rak żołądka u pacjentów po operacji, dieta powinna zwrócić szczególną uwagę, aby zapobiec występowaniu różnych powikłań. Wspólne wytyczne są następujące:

Dieta w czasie opieki pooperacyjnej przewodnika szpitalu:

Do sumy częściowej pacjentów resekcji, dzień po małej ilości dekompresji przestaje pić, ilość drugiego dnia do jedzenia półpłynnej do całej kwoty trzeciego dnia, przepływ żywności, spożycie powoli, 6-8 razy dziennie. Dzięki wysokiej białka, wysoki witaminy i minerały w żywności jest lepiej, i należy unikać łatwo żywności wzdęcia, takich jak produkty mleczne, fasola, kukurydza, ziemniaki, napojów gazowanych. Jeżeli u pacjentów wróciło do normy, czwarty dzień do półpłynnych, 10 do 14 dni może wprowadzić normalną dietę.

Dla pacjentów z całkowitą resekcji żołądka, w ciągu dwóch pierwszych dni po przystanek dekompresyjny zacząć jeść cukru lub ryż i stopniowo zwiększać ilość pierwszych pięciu dni od połowy wysokości ciekłego pokarmu, jeśli pacjent nie ma specjalnych dolegliwości, w pierwszych sześć dni Wydajność jedzenia w całości, a od pierwszych 10 dni, aby zmienić półpłynne jedzenie.

Krótko mówiąc, jeśli pacjent w trakcie hospitalizacji po jedzeniu wzdęcia, bóle brzucha, należy przestać jeść, i zgłosiła się do lekarza w celu ustalenia, czy niedrożność lub przetoka zespolenia jest możliwe.

2 dieta opieka po wytycznych absolutorium:

Rak żołądka u pacjentów po diecie, ogólna zasada jest mniejsze posiłki, krok po kroku. Odpowiednia dieta na jaw, i bogate w wysokiej zawartości witamin, białka, i strawne. Pacjenci mogą jeść jaja, produkty mleczne, chude mięso i tofu, mleko sojowe, warzywa świeże i dojrzałe owoce. W tym samym czasie, gdy pacjent powinien jeść powoli, mieszając więcej śliny z dodatkiem języka w jamie ustnej, a nie część funkcji trawiennych żołądka, które w żołądku pooperacyjnej diety odzyskiwania jest bardzo ważne. Ponadto, pacjenci powinni unikać jedzenia zimne gorące, sztywną, smażone, herbaty, alkoholu i pikantnych potraw.

Ponadto, u pacjentów ze względu na spadek kwasu żołądkowego wpływa na wchłanianie żelaza, należy dodać trochę żelaza, aby zapobiec niedoboru żelaza niedokrwistość . Dla pacjentów z całkowite wycięcie żołądka suplement najlepiej raz do roku dożylnie kwas foliowy, witaminę B12 i innych pierwiastków śladowych.

Niektóre nowotwory pacjentów we wczesnym pół godziny po jedzeniu, zawroty głowy, bladość, zawroty głowy, kołatanie serca, pocenie się, nudności, wymioty lub bóle brzucha, wzdęcia, biegunka i inne objawy. Ta sytuacja może być klinicznie zwany dumping syndrome. Patogenezie jest: Jako chirurgicznym usunięciu zwieracza odźwiernika, żywności szybko do jelita cienkiego. W przypadku artykułów spożywczych o wysokiej zawartości cukru, lub ciśnienie osmotyczne jest wyższe, w jelicie cienkim po krótkim czasie w wielu pozakomórkowych światła, do zasysania cieczy hipowolemii. Również dlatego, że jedzenie szybko do jelita cienkiego, jelita powoduje wymuszony nagłe rozszerzenie, zwiększenie perystaltyki, stymulują splotu słonecznego. Nakładanie się tych czynników, pacjent będzie pół godziny po jedzeniu zawroty głowy, bladość, zawroty głowy, kołatanie serca, pocenie się, nudności, wymioty, lub ból brzucha, wzdęcia, biegunka i inne objawy. Należy natychmiast dokonać łóżko pacjenta w celu złagodzenia objawów, warunki mogą się dożylnie roztwór izotoniczny w celu utrzymania objętości krwi.

Dla zespołu dumpingu, obecne wykorzystanie terapii ukierunkowanej na profilaktykę. Zadawane pacjentom, że mniejsze posiłki, jeść jak najmniej, aby napić się wody. To dlatego, że płynna kompozycja spożywcza może szybko rozpuszczają się i tworzą hipertoniczny roztwór dozowany do jelita cienkiego, wywoływać lub nasilać antydumpingowe zespół. Ponadto, u pacjentów w zależności od ich konkretnej sytuacji po jedzeniu, może być od 20 do 30 minut stojącej kontrolować lub złagodzenia objawów.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s