Strategie leczenia raka wątroby

Obecnie o raka leczenia, w tym chirurgii, chemioterapii i radioterapii, przetrwanie została znacznie ulepszona. Ale są jeszcze 5-15% chorych z przerzutami do wątroby, przerzuty do wątroby oznacza, że ​​w zaawansowanym stadium choroby, czas przeżycia jest krótki, rokowanie jest złe. Dla tej części leczenia pacjenci mają jakiś specjalny tryb, jeśli wybrana prawidłowo może przynieść korzyści, a zatem ma istotne znaczenie kliniczne.

(A), leczenie chirurgiczne

O rak wątroby przerzuty chirurgicznie wytyczne leczenia w podręcznikach i mniej wspomniano powodem często towarzyszą przerzuty do wątroby występujących poza chorób wątroby, takich jak przerzuty otrzewnej, przerzuty do węzłów chłonnych, przerzutów odległych, i innych narządów. W związku z tym, tylko 1/5 pacjentów operowano wątroby. Po zabiegu około 2/3 pacjentów wystąpi nawrót wątrobie, co sugeruje, że istnieje przy wykonywaniu czynności wątroby chirurgii skryte mikroprzerzuty wątrobie. Do tej pory tylko kilka badań sugerują, że resekcja przerzutów do wątroby może przynieść zadowalające korzyści kliniczne. Rak żołądka u pacjentów z przerzutami do wątroby, należy rozważyć wycięcie przy wyborze osób bez przerzutów otrzewnej i żołądka bez zmian chorobowych i inwazji naczyniowej limfatyczny pacjentów. Na liściu przerzutów do wątroby lub średnicę w pojedynczych uszkodzeń i przerzutami do wątroby mniej niż 4cm, może zalecić operację, potrzebę chemioterapii uzupełniającej po zabiegu.

(Two) ablacji

Ablacji o częstotliwości radiowej (RFA) za jego bezpieczeństwo i zwrotność, powszechnie stosowanego w pierwotnym rakiem wątroby lub przerzutami raka wątroby . Prospektywnym badaniu oceniano tętnicy wątrobowej in vivo chemioterapii infuzyjnej pompy osadzania (HAIC) skuteczności w połączeniu z RFA. 7 przypadków raka żołądka u chorych z przerzutami do wątroby, brak przerzutów pozawątrobowych zmian w wątrobie w 3,2 ~ 6 cm, należy dokładnie HAIC, masowy odwrót do 3cm poniżej choroby resztkowej po wątrobie do RFA, wyniki pokazują, guz zniknął całkowicie, mediana czasu przeżycia wyniosła 16,5 miesięcy. RFA w ramach alternatywnego zabiegu, istnieje trudność w chirurgii w zaawansowanym rakiem żołądka w zakresie opieki paliatywnej może być zalecane jako sposób. Wielkość przerzuty do wątroby leczonych RFA może osiągnąć pełną kontrolę głównych czynników, uważa się, że guz o średnicy poniżej 2,5 cm były 90% szans na bycie całkowicie zniszczone radio, a guz średnicy większej niż 5 cm powyżej 50% dla RFA nie może w pełni kontrolować Dlatego wątroby wlew chemioterapii i tętnic lub ablacja mikrofalowa radioczęstotliwość u pacjentów z guzami większymi niż 5cm lepszego wyboru.

(Three) wątroby tętnicze chemioterapia infuzji / chemoembolization

Selektywne lub Super-selektywne cewnik wprowadzony do wątroby guza ukrwienie tętnicy docelowej tętnicy wątrobowej chemioterapii infuzyjnej, co powoduje powstawanie dużej lokalnego stężenia w wątrobie, lub wstrzyknięcie odpowiedniej ilości leków przeciwnowotworowych i środków zatorowych, że zamknięcie tętnicy docelowej, jaką chemioterapii Rola embolizacji, powodując guza martwicy tkanki w leczeniu nieoperacyjnych przerzutów do wątroby, a także mniejszej toksyczności. Istnieje kilka z wątroby chemioterapii infuzyjnej w tętnicy raka żołądka przerzuty do wątroby badania kliniczne wykazały, że metoda ma pewną kontrolę przerzutowego efekt wzrostu, ale nie przyniosły znaczące przeżycia wydłużony. Wraz z rozwojem technologii i materiałów HAI, rozkładowi skrobi mikrosfery (DSM) były szeroko stosowane, niektórzy badacze zastosowali wątrobowego DSM tętniczego infuzji chemioterapii 8 przypadków raka żołądka u chorych z przerzutami do wątroby, efektywna stopa było 62,5%, do 36,1 przetrwanie miesięcy, a to tylko niewielka próbka raportów, potrzeba rozszerzenia próbki do potwierdzenia. Ale bez względu na to jakiego rodzaju czynności wątroby tętniczego metodą infuzji, ale dla miejscowego leczenia wątroby, obecnie większość uczonych uważa, że ​​tej metody tylko wówczas, gdy systemowa chemioterapia w oparciu o dodatek.

(Cztery) chemioterapii systemowej

Mimo, że te rodzaje lokalnych metod leczenia dla raka żołądka u pacjentów z przerzutami do wątroby mieć pewien wpływ, ale rak żołądka u pacjentów z przerzutami do wątroby wskazuje, że należy już do zaawansowanej choroby, w związku z tym, chemioterapię lub molekularnej terapii celowanej jest podstawą do leczenia takich pacjentów.

W przypadku raka żołądka z przerzutami leczenie wątroby optymalizacji obecnie nie ma jednolitego standardu, być połączone z pacjentów określonych warunkach, multidyscyplinarne uczestnicy mogą osiągnąć korzyści kliniczne; Tymczasem potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć nowotworowe występują przerzuty do wątroby w celu identyfikacji mechanizmów biologicznych Ukierunkowane cele leczenia oraz przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań klinicznych, wytyczne leczenia dla rozwoju prawa do przedstawienia dowodów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s