Zasady i leczenia chirurgicznego leczenia raka żołądka

Gdyby przyjąć zasadę kompleksowego leczenia, które, w zależności od rodzaju guza stadium patologii i klinicznych, w połączeniu z ogólnego stanu pacjenta i narządów stan funkcjonalny, do podjęcia interdyscyplinarnego leczenia (wielodyscyplinarny zespół, MDT) model, zaplanowaną, racjonalne stosowanie zabiegu, chemioterapia, radioterapia i biologiczne ukierunkowane na takie traktowanie, leczyć lub kontrolować najbardziej istotny nowotwór i przedłużyć życie i poprawić jakość celów życiowych.

1 wczesnego raka żołądka i brak dowodów na przerzuty do węzłów chłonnych, w zależności od głębokości inwazji guza, pod endoskopowego leczenia lub zabiegu, po zabiegu bez środka wspomagającego radioterapię lub chemioterapię.

(2) miejscowo zaawansowany rak żołądka z przerzutami do węzłów chłonnych lub wczesnym rakiem żołądka należy do chirurgii skojarzonej terapii. Według głębokości inwazji guza i czy przerzutów do węzłów chłonnych może rozważyć bezpośrednią przeszło radykalną operację lub przedoperacyjnej chemioterapii neoadiuwantowej, a następnie rozważyć radykalną operację. Udane wdrożenie radykalnej operacji na miejscowo zaawansowanego raka żołądka , decyzja jest oparta na patologicznych schematów pomocniczych postoju (chemioterapia uzupełniająca, jeśli to konieczne, aby rozważyć uzupełniające radiochemioterapię).

3 nawrotowym / przerzutowym rakiem żołądka należy podjąć w celu leczenia opartego narkotyków kompleksowego leczenia, w odpowiednim czasie, aby dać operację paliatywną, radioterapię, leczenie interwencyjnego, ablacji i inne miejscowe zabiegi, ale także powinny być aktywnie przekazywane ból, stent placement , wsparcie żywieniowe, najlepsze leczenie wspomagające.

Jest chirurgiczne wycięcie nowotworu głównego leczenia, obecnie leczy raka jedyny sposób. Żołądka operacja jest podzielona na radykalnej operacji i chirurgii paliatywnej, powinna dążyć do radykalnej resekcji. Rak żołądka radykalna operacja w tym wczesnego raka żołądka w EMR, ESD D0 i operacji resekcji D1, itp., niektóre z zaawansowanym rakiem żołądka w (D2) i chirurgii rozszerzenia (D2 +). Rak żołądka operacja paliatywna w tym żołądka resekcji paliatywnej, gastrojejunostomy, jelita osadzania rury zasilającej i tak dalej.

Kompletna chirurgiczne wycięcie guza pierwotnego powinny być dokładnie oczyszczone regionalnych węzłów chłonnych. Wykazała, że ograniczenia wzrostu raka żołądka , ostrza od uszkodzenia powinny być co najmniej 3 cm, wobec inwazyjnych wzrostu raka żołądka , ostrza od zmiany powinna być większa niż 5 cm. Najbliższe przełyku i dwunastnicy Rak , należy spróbować wykonać resekcję zmiany, jeżeli jest to konieczne, śródoperacyjna biopsja zapewnić mrożone krawędź tnąca resztkowego raka. Są nadal stosowane do D (rozwarstwienie) wskazuje zakres chłonnego, takich jak D1 regionalnej węzłów chłonnych operacji rozbioru odnosi się do oporu, D2 zamiatania regionalnych węzłów chłonnych operacja usuwania odnosi się do drugiej stacji, stacji, jeśli nie jest to pierwsze wymagania węzłów chłonnych rozwarstwienie, w zależności od jest D0 surgery.

Laparoskopia jest niedawny szybki rozwój małoinwazyjnych technik operacyjnych, w żołądku wniosku powinien wybrać odpowiedni etap I pacjentów.

2-chirurgiczne wskazania.

(1) Operacja redukcji.

Mniej niż standardowe radykalnej operacji resekcji różnych radykalnych zabiegów chirurgicznych.

① endoskopowa resekcja błony śluzowej (endoskopowa resekcja błony śluzowej, EMR) i endoskopowa resekcja podśluzówkowa (andendoscopic rozwarstwienie podśluzowej, ESD) Wskazania: dobrze zróżnicowany lub umiarkowanie zróżnicowany, bez owrzodzenia, o średnicy mniejszej niż 2 cm, śluzówka bez przerzutów do węzłów chłonnych wewnątrzprzewodowego carcinoma.

② wskazania D1 resekcja: śluzówki żołądka rak niż 2 cm średnicy, a także naruszają podśluzówkowej z rakiem żołądka . Gdy przerzutów do węzłów chłonnych, należy realizować D2 resekcję.

(2) operacja standardowa.

D2 radykalna operacja jest gastric standardowa procedura, a guz głębokość nacieku przekracza podśluzowej (mięśni lub powyżej), lub z przerzutami do węzłów chłonnych, ale nie inwazji sąsiednich narządów, są wyrównane standardową operację (D2 resekcja).

Tabela 1 w różnych częściach żołądka D1 i D2 (standardowy operacja radykalnego) Fan rozwarstwienie węzłów chłonnych

Ująć

Dystalne gastrectomy

Bliższy gastrectomy

Razem gastrectomy

D1

1,3,4 sb, 4d, 5,6,7

1,2,3,4 sa, 4SB, 7

1 – 7

D2

D1 8, 9,11 p, 12a

D1 8, 9,10,11

D1 8, 9,10,11,12

(3) średnia chirurgii oraz łączny resekcji narządu: guz inwazji sąsiednich narządów były.

(4) operacja paliatywna: Dotyczy tylko mieć przerzuty odległe lub inwazji guza z najważniejszych narządów nie mogą być usunięte podczas krwotok, perforacja, niedrożność itp. są. Paliatywna operacja w celu złagodzenia objawów i poprawy jakości życia na ten cel.

3 radykalne przeciwwskazania chirurgia.

(A) stan ogólny nie może tolerować operację;

(2) rozległe miejscowego naciekania nie może być całkowicie wycięta;

(3) Nie było jasne dowody przerzutów odległych, w tym odległych przerzutów do węzłów chłonnych, otrzewnej szeroko, ponad trzy przerzuty do wątroby, itp.;

(4) obecność serca, płuc, wątroby, nerek i innych ważnych funkcji wady narządów oczywistych, ciężką niskim jaj białaczkę , niedokrwistość , niedożywienie, itp. nie może tolerować operację.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s